Série Saints Row není mrtvá. Třetí díl vyjde na jaře na Switch

Série Saints Row není mrtvá. Po téměř čtyřech letech (od vydání Saints Row: Gat out of Hell) bylo přerušeno rádiové ticho a bláznoviny ve městě Steelport si užijí na Switchi. Na konzoli Nintenda vyjde 10. května 2019 Saints Row: The Third v edici The Full Package. Tahle hra se objevila v roce 2011 na PC, PS3 a Xboxu 360 a o dva roky později dostala pokračování.

The Full Package znamená plnohodnotné balení, na Switchi bude port původní hry s dodatečnými balíčky – nové mise v Genkibowl VII, Gangstas In Space a The Trouble With Clones a 30 bonusových položek.

[reklama]

Než se pustíte do louskání popisku hry, tak je důležité rozvést nadpis článku. Jsem přesvědčen, že příprava třetího Saints Row pro Nintendo Switch indikuje zmrtví vstání této značky. Na palubě s vydavatelskou společností Deep Silver je studio Volition, které Saints Row tvořilo pro rozpadlou firmu THQ.

Na konci Saints Row 2 se gangu Third Street Saints, jehož jste hrdým vůdcem, podařilo porazit všechnu svou konkurenci a svrhnout Ultor Corporation, což znamenalo, ovládnutí celého města Stilwater. Svatí se stali doslova hvězdami. Sponzorovali vlastní energetický nápoj, navrhli vlastní oděvní kolekce a rozšířili svou fanouškovskou základnu. Gang z ulice přešel na větší akce. Začali se specializovat na vykrádání finančních institutů.

Saints Row: The Third je třetí díl akční adventury od studia Volition. Vývojáři nám naservírovali příběh z fiktivního města sužovaného válkou gangů a konkurenčních organizací. Co se tedy od posledně změnilo… A právě při vloupačce do jedné z větších bank se to zvrtlo. Spustil se alarm a vy i vaši společníci jste skončili za mřížemi. Teprve až ve vězení jste zjistili, že šlo o banku, která patří mocné mezinárodní organizaci jménem The Syndicate, kterou vede jistý Phillipe Loren, o jehož počestnosti by se daly psát romány. Loren podmázne policii, aby vás dostal na jednání, kde vám učiní nabídku. Stručně řečeno, přepustíte velkou část Stilwateru jeho organizaci, přičemž se stanete součástí Syndicatu a on vás nechá na oplátku žít. Na to pochopitelně přistoupit nešlo. Došlo tedy k přestřelce a Third Street Saints museli opustit město, které ovládla organizace The Syndicate. Vyhlédli si nové město Steelport. Docela zajímavé město, které prodělalo hospodářskou krizi, což je šance na nový začátek.

Hra velice připomíná konkurenční GTA, ale i přes zjevně podobné prvky se snaží jít cestou zábavy a nereálných akcí. Producenti kladli důraz na to, aby si hráč hru užil. To se jim povedlo.

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře