Silné prodeje GTA V a Red Dead Redemption 2 umožnily Rockstaru koupit nové studio. Vyjde westernová akce na PC?

Společnost Take-Two ukončila fiskální rok a stejně jako jiné firmy uskutečnila konferenční hovor s investory, kde zveřejnila finanční výsledky a probírala jednotlivé hry, postoj k různým tématům i plány do budoucna. Generální ředitel Strauss Zelnick se vyjádřil k možnému vydání Red Dead Redemption 2 na počítače nebo k exkluzivitám pro Epic Games Store.

Hráči stále doufají, že jednoho dne dojde k oznámení PC verze Red Dead Redemption 2. Westernová akce od Rockstar Games podle nich zopakuje cestu Grand Theft Auto V, které také nejprve dorazilo na konzole a posléze na počítače. Strauss Zelnick od jednoho z investora dostal otázku na PC verzi. Bohužel ale neřekl nic, čeho bychom se mohli jakkoli chytit. Oznámení přenechává jednotlivým studiím, jež jsou pod společností Take-Two. Oznámení je tak na bedrech Rockstaru. Může nás alespoň těšit, že generální ředitel PC verzi přímo nezavrhl.

[reklama]

Stejnou odpověď použil Zelnick u otázky na časové exkluzivitu Epic Games Store. Dohodu ohledně Borderlands 3 měli zprostředkovat přímo představitelé Gearbox Software, tedy studia, které na třetím dílu komiksové first-person střílečky pracuje. Zelnick alespoň řekl, že i nadále budou podporovat Steam. Jen v některých případech bude hra na distribuční platformě od Valve dostupná později – v závislosti na časové exkluzivitě.

Take-Two se nebrání novým trendům, ale vývoj čistě free-to-play hry jako je třeba Fortnite, PUBG nebo Apex Legends nechává také na jednotlivých vývojářích. Jinými slovy, společnost žádné ze svých studií k vývoji těchto her netlačí.

[reklama]

Teď už k číslům. Příjmy Take-Two v uplynulém roce činily 2,67 miliard amerických dolarů, což je o 49 procent více než v roce předešlém. Čistý zisk po odečtení všech nákladů je o 92 procent lepší – 338,84 milionu dolarů. V novém fiskálním roce společnost předpokládá čistý výnos mezi 2,7 miliardami a 2,8 miliardami dolarů. Velkou měrou se o skvělé výsledky postaralo zmíněné Red Dead Redemption 2, které má vyexpedováno 24 milionů kusů. Multiplayerové části skrývající se pod názvem Red Dead Online se má dařit lépe než za stejné období GTA Online. Přesné detaily srovnání ale neznáme. Místo toho víme o dalším úspěchu Grand Theft Auto V. Tenhle titul má více než 110 milionů prodaných kusů, což je obrovský úspěch – hra poprvé vyšla téměř před šesti lety na PS3 a Xbox 360, později na PS4, Xbox One a PC.

Rockstar Games jsou natolik soběstační, že si mohli dovolit koupit indické studio Dhruva Interactive. To patřilo společnosti Starbreeze Studios, Rockstar za zhruba 92 procent akcií zaplatil 7,9 milionu dolarů. Vývojáři z Dhruva Interactive budou nyní spolupracovat s jiným místním studiem Rockstaru, které sídlí ve stejném městě.

Přečtěte si náš článek Po stopách zrušené hry Rockstaru: Agent měl redefinovat žánr špionážních stealth akcí.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře