Simulátor vaření se prodává skvěle, ale na farmaření nedosahuje

Polská společnost PlayWay se specializuje na žánry, u kterých není taková konkurence. Její poslední hra nabízí hráčům možnost stát se kuchařem a zkusit si uvařit různá jídla a celkově si projít jejich přípravou. Cooking Simulator, jak se titul jmenuje, se i přes svou okrajovou záležitost prodává skvěle. Hra vyšla 6. června tohoto roku výhradně na počítače a za krátkou dobu se stihlo prodat 150 tisíc kusů.

Mnozí vydavatelé by nad těmito čísly ohrnovali nos, ale v PlayWay jsou spokojeni. Společnosti se vyplatila i investice do PlayStation 4 a Xbox One verzích hry Car Mechanic Simulator. Simulátor automechanika, jenž je nějaký pátek dostupný na PC, na konzolích prodal 43 tisíc kusů a v tržbách překročil 1,3 milionu dolarů – přitom vývoj hry pro konzole stál pouze půl milionu zlotých. Výsledky jsou sdíleny pouze v rámci digitálních verzích, přestože se PS4 verze prodává i fyzicky.

[reklama]

Ani jeden z výše zmíněných titulů ale nestačí na stále populárnější farmaření. Zavedená série Farming Simulator se rozrostla o další dva miliony kusy, které prodal loňský Farming Simulator 19 ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Další díl máme očekávat v roce 2020.


[reklama]

Zdroj: tisková zpráva

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře