Sony a Microsoft spolupracují v oblasti cloudu a umělé inteligence

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva o rozsáhlé spolupráci Sony a Microsoftu. Konkurenční boj mezi konzolemi PlayStation a Xbox jde stranou. Společnosti si vymění informace a technologie, budou mezi sebou sdílet některé prvky infrastruktury a společně pracovat na lepších herních zážitcích a obsahu pro tvůrce prostřednictvím cloudu a umělé inteligence.

Zásadní informací je, že Sony může využít cloudovou platformu Azure navrženou Microsoftem pro své vlastní služby. Hlavním cílem spolupráce ale je vývoj budoucích cloudových řešení prostřednictvím Azure a využití současných datových center založených na platformě Azure pro streamování her a obsahu. Společnosti si daly za cíl poskytnout tvůrcům lepší platformu pro vývoj a významně přispět ke zlepšení interaktivního obsahu.

[reklama]

„Společnost Microsoft je pro nás mnoho let klíčovým obchodním partnerem, i když si v některých oblastech konkurujeme,“ řekl prezident a generální ředitel Sony Kenichiro Yoshida. „Věřím, že náš společný vývoj budoucích cloudových řešení přispěje k lepšímu interaktivnímu obsahu. Navíc doufám, že v oblasti polovodičů a umělé inteligence využijeme vzájemně špičkové technologie našich společností, doplníme se a vytvoříme nové hodnoty.“

„Společnost Sony byla vždy lídrem v oblasti zábavy a technologií. Spolupráce, kterou jsme dnes oznámili, staví na této inovativní historii. Naše partnerství přináší technologie Azure a Azure AI, které může Sony využít pro nové herní zážitky,“ dodal generální ředitel Microsoftu Satya Nadella.

[reklama]

V současné době můžeme pouze odhadovat, co takové partnerství může přinést, ale společnými silami dokážou obě společností více než kdyby každá pracovala na vlastním řešení a chránila své technologie. Nečekám ale, že Sony a Microsoft vytvoří společnou herní platformu. Obě společnosti budou i nadále mít své konzole PlayStation a Xbox, stejně jako své služby PlayStation Network a Xbox Live.

Reagují Sony a Microsoft společně na oznámení projektu Google Stadia? Google chce streamovat hry v nejvyšší kvalitě do všech zařízení bez ohledu na výkon hardwaru


Zdroj: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře