Sony investuje 250 milionů eur do nové generace PlayStation. Konzole vyjde nejdříve v dubnu 2020

Dnes můžeme bez debat konstatovat, že Sony vyhrála konkurenční válku s Microsoftem a v prodejích PlayStation 4 převálcoval Xbox One, kterému chybí výrazné exkluzivity. PS4 táhnou ke sto milionům prodaných kusů tituly The Last of Us Remastered, Uncharted 4, Gran Turismo Sport, God of War, Spider-Man, Detroit: Become Human nebo nově Days Gone, zatímco u Xboxu One je to Halo 5: Guardians, Gears of War 4, Forza Horizon 4, Halo: The Master Chief Collection, Forza Motorsport 7 a méně výrazné Sea of Thieves a State of Decay 2.

Sony hodlá v nastoleném stylu pokračovat a při startu nové generace PlayStationu nezaváhat. Postará se o to investice ve výši zhruba 250 milionů eur (31,1 miliardy jenů), což pokryjí příjmy z předešlého fiskálního roku. Rivalita mezi PlayStationem a Xboxem tak bude opět zajímavá. Zatímco Microsoft investuje peníze i do koupi nových studií, tak Sony může být se svými exkluzivitami spokojena, ale jistě neusne na vavřínech.

Sony ze svých skladů vyexpedovala již více než 96 milionů kusů konzolí PS4.

[reklama]

Ovšem, nový PlayStation vyjde nejdříve v dubnu 2020. V aktuálním fiskálním roce (končí 31. března 2020) s ním Sony nepočítá, sdělili zástupci japonské společnosti investorům, jak uvedl Takashi Mochizuki z Wall Street Journal na sociální síti Twitter. Možná se bude opakovat situace jako u PS4, která je v prodeji od 15. listopadu 2013 (v USA, Evropa až 29. listopadu 2013). PS4 Pro také vyšlo v listopadu.

Připomínáme, že díky poměrně nečekanému rozhovoru s Markem Cernym, architektem PlayStationu, jsme se nedávno dozvěděli první podrobnosti o nové generaci PlayStationu. Konzole je stavěna z komponentů AMD (procesor na architektuře Zen 2 a upravený grafický čip Navi) a nabídne mimo jiné podporu rozlišení 8K, ray tracing, rychlý SSD disk a bude kompatibilní s hrami, které jsou určeny pro PS4. Více si přečtěte tady.


[reklama]

Zdroj: wccftech.com

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře