Sony má usilovat o koupi Take-Two. Získá PlayStation exkluzivitu na hry GTA, Mafia, BioShock nebo XCOM? Dle jiných jde o výmysl

Microsoft jako utržený ze řetězu nakupuje studia (Playground Games, Undead Labs, Obsidian Entertainment, Compulsion Games) a rozšiřuje své týmy, zatímco Sony má být v pokročilé fázi jednání s cílem převzít společnost Take-Two Interactive. Jsou to šílené, nepodložené spekulace, ale stačily k tomu, aby akcie Take-Two z hodiny na hodinu vyletěly o 5,44 procenta.

S informací přišla zpráva Market Watch a pokud se ukáže jako pravdivá, Sony by nákupem získala vydavatelskou společnost, pod kterou spadá 2K Games, 2K Sports, Rockstar Games nebo Firaxis, tedy tvůrci známých a dobře prodávaných sérií v čele s Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Mafia, Civilization, NBA 2K, XCOM či BioShock. Znamenalo by to, že všechny tyhle hry společně s dalšími by vycházely exkluzivně na konzole PlayStation.

[reklama]

Nám se spekulace jeví hodně šíleně. Pokud je pravdivá, jde o jedno z nejlépe střežených tajemství v celém odvětví videoher, nikdo o něm nemluví a všichni obchod popírají. Jistě, Sony má dostatek peněz a možností, ale o akvizici Take-Two se pokoušela i Electronic Arts a neuspěla, ale to se psal rok 2006.

Aktualizace: Podle všeho je spekulace lež, největší tisková agentura na světě – Bloomberg – obdržela potvrzení od společnosti Sony, že japonský gigant neplánuje převzít Take-Two a s nimi značky GTA a Red Dead Redemption. Zprávu z dnešního rána popírají i zdroj soukromé finanční a investiční firmy Wedbush Securities.

[reklama]


Zdroje: gamesradar.com

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře