Sony nakonec cross-play na PS4 povolí. První hrou je oblíbené Fortnite

Sony po zdlouhavém odmítání a vymlouvání nejspíš podlehla tlaku ze strany hráčů a ostatních společností a umožní na PlayStation 4 hraní napříč platformami. Cross-play startuje dnes s veřejnou betou v populární hře Fortnite. Hráči na PS4 se mohou připojit do hry a užít si bitvy s hráči z konkurenčních konzolí (Xbox One a Nintendo Switch), počítače, Macu, iPhonu, iPadu a Androidu.

John Kodera, boss Sony Interactive Entertainment, označil tuhle novinku za první krok. Ve Fortnite můžete s hráči z jiných platforem nejen hrát, ale také obchodovat, a navíc je sdílen i váš postup. Sony připomíná, že jde teprve o test. Jeho cílem je zajistit stabilní a bezproblémové hraní. Společnost nechce ohrozit zážitek na PS4, což je prý důvod, proč se tak dlouho čekalo na cross-play na PS4. Přitom Microsoft a Nintendo ho chtěli už dávno, dokonce ho nabídli u Xbox One a Switch verzí her Fortnite, Minecraft a Rocket League. O hraní napříč platformami se pozitivně vyjadřovali i zástupci EA, rádi by podporu využili u své série FIFA. Teď k tomu dostanou příležitost.

[reklama]

Co přesně blokovalo cross-play? Zdá se, že šlo o komerční stránku PlayStationu. Už v červnu se vyjádřil ex-šéf zavřené Sony Online divize, že odmítavý postoj Sony se týká peněz a konkurenčního prostředí.

Pokud test ve Fortnite dopadne dobře, jsem si jist, že se přidají i další hry. Minimálně tvůrci Rocket League o cross-play na PS4 toužili. Jaké hry byste si přáli vy? Napište nám do komentářů.

, ,

Fortnite

Fortnite je online akce se stavěním a střílením. Hra nabízí dva módy. Save the World přináší kooperativní survival, zatímco Battle Royale až pro 100 hráčů je variací na oblíbený režim. Save the World je dostupný na PC, PS4 a Xboxu One, Battle Royale (free-to-play) ještě na Switch, iOS a Android.

Datum vydání: 25.07.2017 Platforma: Android | iOS | PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Fortnite
[reklama]
[reklama]

Komentáře