Sony přestane v létě prodávat Driveclub a za rok vypne servery

Žádný nemístný aprílový vtip, ale krutá realita. Sony se chystá ukončit podporu závodní PlayStation 4 hry Driveclub. Společnost oznámila, že 31. srpna letošního roku přestane v digitálním obchodě PlayStation Store prodávat Driveclub, Driveclub VR a Driveclub Bikes (společně se souvisejícím obsahem) a na 31. března 2020 připravuje vypnutí serverů.

To pro Driveclub znamená zkázu, hra je založena na online funkcích, žebříčcích, turnajích, vlastních závodech a porovnávání časů s ostatními hráči přímo na trati. To vše nebude v Driveclub po 31. srpnu 2019 fungovat. Funkční zůstane akorát offline část s klasickými závody.

[reklama]

Vypadá to, že Sony se značkou Driveclub do budoucna nepočítá, což je škoda – přece jen, po Gran Turismu jde o druhou závodní hru čistě vytvořenou pro PlayStation. V opačném případě by neváhala znovu zaplatit za licence na automobily. Paul Rustchynsky (bývalý šéf vývoje Driveclubu) na sociální síti Twitter odhalil, že licence byla na pouhých 5 let, což nutí Sony přestat hru prodávat, což znamená i vypnutí serverů. Podle jeho slov jde o standardní praxi napříč průmyslem.

Driveclub vytvořilo Evolution Studios v roce 2014 pro konzoli PlayStation 4. V prvních týdnech a měsících po vydání hra trpěla pod náporem množství bugů a nestabilních serverů. Časem vývojáři na svém produktu zapracovali a dokázali ho vyladit a přidat nový obsah, včetně speciální verze pro virtuální realitu PlayStation VR nebo rozšíření s motorkami. Ani to ale nestačilo k mnohamilionovým prodejům a Evolution Studios byli zavřeni. Sony rozpustila tým a většina tvůrců se přesunula do britské firmy Codemasters a vytvořila méně úspěšné akční závody Onrush.

[reklama]

Driveclub se momentálně prodává za 499 Kč na PlayStation Store. VR verzi koupíte za stejnou částku a rozšíření s motorkami za 409 Kč. Pokud chcete zažít plnohodnotný Driveclub, tak moc neotálejte. Po 31. březnu 2020 už Driveclub nebude tím čím je dnes.


Zdroj: vg247.com

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře