Sony prodala 100 miliónů kusů konzolí PlayStation 4. Přes polovinu prodaných her nově tvoří digitální verze

Konzole PlayStation 4 je pro Sony velkým úspěchem. Japonská společnost dnes oznámila, že dohromady prodala 100 miliónů kusů. PS4 tohoto milníku dosáhla po pouhých 5 letech a 7 měsících. Polovinu měla za sebou po necelých 3 letech. PlayStation 4 je díky tomuto úspěchu nejrychleji prodávanou konzolí a na své životní cestě se jí daří lépe než PlayStationu 2 a populární konzoli Wii od Nintenda.

Sony se zároveň pochlubila zajímavou informací. Podíl digitálně prodávaných her překonal hranici 50 procent. To znamená, že více hráčů kupuje hry digitálně než fyzické kopie na Blu-ray discích. V předchozím roce to bylo 43 %, nyní je to 53 %. V prvním čtvrtletí fiskálního roku se prodalo 42,9 milionů kusů her pro PlayStation 4 – jde o nárůst o 2,3 milionu oproti stejnému období předchozího fiskálního roku.

[reklama]

Připomeňme, že v roce 2017 se prodalo 19 milionů kusů PS4. V dalším roce to bylo 17,8 milionu. Jak vidíme, prodeje postupně slábnou a budou slábnou i nadále. Na konci příštího roku se očekává vydání nové generace PlayStationu, pravděpodobně s názvem PS5. Sony slibuje, že tato nová konzole bude podporovat 3D audio, pochlubí se rychlým SSD diskem, zpětnou kompatibilitou, abyste si mohli zahrát hry určené pro PS4, a využije osmijádrový procesor založený na třetí generaci Ryzenu od AMD. Grafický čip bude podporovat sledování paprsků v reálném čase (technologie ray tracing).

Svou novou konzoli připravuje také společnost Microsoft. Takzvaný Xbox Project Scarlett má vyjít koncem roku 2020 a stejně jako PS5 mít SSD disk a podporovat sledování paprsků v reálném čase.


[reklama]

Zdroj: tisková zpráva

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře