Sony si patentuje gyroskopické křeslo pro PlayStation VR a Microsoft ovladač pro zrakově postižené s využitím Braillova písma

Japonská korporace Sony mohutně investovala do své virtuální reality a hráčům přináší zajímavé hry s nevšedním zážitkem. Headset PlayStation VR rozhodně neřekl poslední slovo. Společnost s ním počítá i u nové generace konzolí PlayStation, přestože zatím nebyly oznámeny plány na druhou verzi těchto speciálních brýlí. Víme ovšem, že současnou verzi PS VR bude podporovat i konzole PS5, která vyjde v průběhu roku 2020, pravděpodobně na jeho konci – psali jsme tady. Už se těšíme, co vývojáři her dokážou s lepším výkonem konzole stvořit ve virtuální realitě.

Důkazem o další velké investici do virtuální reality je registrace nového patentu. Sony se snaží získat ochrannou známku na speciální gyroskopické křeslo, ve kterém by hráči zažili ještě intenzivnější a reálnější zážitek ve světě virtuální zábavy. Speciální křeslo by otáčelo hráčem a reagovalo na situace ve hrách, které by toto zařízení podporovaly.

[reklama]

Nápad nám přijde zajímavý. Uvidíme, zda se myšlenky z papíru přenesou do skutečného světa. Třeba jednoho dne něco takového opravdu vznikne. I když gyroskopické křeslo nebude pro každého z důvodu vysoké ceny. Na předvádění virtuální reality PlayStationu na různých veletrzích by ale mohlo posloužit dobře.

[reklama]

Konkurenční Microsoft se již jednou zaměřil na postižené lidi. Prostřednictvím speciálního ovladače Xbox Adaptive Controller již několik měsíců dopřává hráčům s omezenou pohyblivostí možnost užít si hry. Tento ovladač má dvě velká programovatelná tlačítka. Tentokrát má společnost v plánu vytvořit ovladač pro zrakově postižené.

Speciální gamepad (patent), který se podobá standardnímu Xbox One ovladači a vylepšenému Elite ovladači, má šest pádlových tlačítek a především displej. Ten má dokázat převést text a zvuk ze hry do Braillova slepeckého písma. Díky těmto dvěma úpravám by hry mohli hrát hráči, kteří mají problém se zrakem nebo jsou úplně slepí. Navíc technologie má umět převést řeč do Braillova písma, aby uživatelé mohli snadno komunikovat v chatu.

Je těžké si představit, zda by něco takového skutečně mohlo vzniknout. Už Xbox Adaptive Controller byl vítaným překvapením. Zdá se, že Microsoft svou budoucnost směřuje i k lidem, na které ostatní firmy zapomínají. Hry by díky Microsoftu mohly být přístupnější.

Představení ovladače Xbox Adaptive

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře