Xbox One S bez optické mechaniky má vyjít v květnu

AKTUALIZACE 21.3.2019: Xbox One S bez mechaniky je blíže a blíže. Windows Central přináší další únik informací o nové verzi konzole od Microsoftu, která má vyjít 7. května 2019 a zahrnout tři hry: Minecraft, Forza Horizon 3 a Sea of Thieves. Ano, skutečně Forzu Horizon 3, nikoliv nejnovější Forzu Horizon 4 z loňského podzimu.

Windows Central zveřejnil i design krabice modelu pojmenovaného Xbox One S All-Digital Edition. Předobjednávky budou možné od dubna. Cena nového modelu Xboxu One S by měla být nižší z důvodu absence Blu-ray mechaniky. Jakou kapacitu ale bude mít harddisk, když jedna hra na něm zabere s přehledem 90-100 GB? Doufáme, že nepůjde o pouhých 500 GB.

NAPSALI JSME 7.3.2019: Microsoft se pouští do risku. Na základě informací od důvěryhodného zdroje chce hráčům nabídnout levnější verzi své současné konzole. Xbox One S, který se prodává za cenu kolem 6000 Kč, má být nabízen v alternativním modelu bez optické mechaniky. Její absence má snížit cenu pod hranici 200 amerických dolarů.

[reklama]

Bude o okleštěnou verzi konzole zájem? To nebudeme soudit. Budoucí majitelé Xboxu One S, který se má jmenovat Xbox One S All-Digital Edition a vyjít v květnu 2019 (předobjednávky prý v polovině dubna), se musejí připravit na to, že si nezahrají fyzické kopie svých her, pouze ty digitální. Microsoft tady určitě sází na své předplatné Xbox Game Pass a možná nabídne novým hráčům nějakou slevu, aby je nalákat.

Pro některé hráče může být stopkou vyndání Blu-ray mechaniky, která funguje i pro přehrávání filmů. Jiní mohou vidět varovný vykřičník v souvislosti s velikostí pevného disku. Současné modely Xboxu One S jsou ve variantách 500 GB a 1 TB. Zvláště 500 GB by na digitální hry bylo málo, když velikost her neustále roste a často se pohybuje u číslu 100 GB.

Je možné, že Microsoft touto verzí konzole pouze testuje zájem lidí a při tom si třeba pohrává s myšlenou absence optické mechaniky u nové generace Xboxu. Jak byste se na to tvářili? Z mého pohledu velký risk, jenž by mohl znamenat další pohoření ze strany Microsoftu, což si americká firma po horších začátcích s Xbox One nemůže dovolit – pamatujete na oznámení Xboxu One, který měl původně vyžadovat neustálé připojení k internetu? Ještě dnes se tomuto prohlášení hráči smějí.

Jistě, jednoho dne přijde doba streamování her, přestanou se vydávat hry v podobě, kterou známe, ale na to je ještě pár let čas. Na druhou stranu chápu Microsoft, z prodeje digitálních verzí má mnohem více peněz, nemusí bojovat s předprodejem her (bazar) a spoléhat se na obchodníky. Ale prosím, ještě pár let nechce krabičky krabičkami.


Zdroje: windowscentral.com

,

[reklama]
[reklama]

Komentáře