Společnost Bigben Interactive kupuje studio Spiders, autory průměrných RPG her

Francouzské vydavatelské společnosti Bigben Interactive a Focus Home Interactive se přetahují o studia. Druhá jmenovaná firma ale prohrává. Vedení Bigben Interactive se domluvilo na koupi již druhého studia, které spolupracovalo s Focus Home. Po akvizici francouzského týmu Cyanide přichází pro Focus druhá nepříjemná rána. Bigben koupili tvůrce průměrných RPG her The Technomancer, Of Orcs and Men a Bound by Flame, kteří momentálně dodělávají GreedFall právě pro Focus Home – hra vyjde 10. září tohoto roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Dohoda mezi Bigben Interactive a Spiders bude dokončena začátkem září letošního roku a ve studiu se nic nemění, v jeho čele bude stále spoluzakladatel Jehann Rousse.

[reklama]

Nákup dalšího studia je součástí dlouhodobé strategie Bigben Interactive. Do roku 2022 chtějí být jednou z předních společností v herním průmyslu, která se zaměřuje na AA hry. To je označení kvalitních her s nižším rozpočtem. Do této kategorie se řadí například A Plague Tale: Innocence (recenze od GameShot.cz).

Studio Spiders vzniklo v roce 2008 z bývalého týmu Monte Cristo a specializuje se na akční hry a RPG. Společnost Bigben si akvizicí Spiders a Cyanide rozšířila portfolio o cyklistický simulátor, tahové hry, stealth hry a RPG.


[reklama]

Zdroj: tisková zpráva

, ,

GreedFall

GreedFall je akční RPG odehrávající se v 17. století. Rajský ostrov byl objeven jednotkami kolonistů z mnoha rozličných národů, na ostrově vládne magie a příšery.

Datum vydání: 10.09.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře GreedFall
[reklama]
[reklama]

Komentáře