Square Enix nabírá zaměstnance pro nový Kingdom Hearts projekt

Na začátku roku 2019 jsme se po dlouhých 14. letech dočkali pokračování série Kingdom Hearts. Tento „šílený“ crossover mezi fiktivním světem vytvořeným japonským studiem Square Enix a univerzem Walta Disneyho má na kontě již 3 hlavní díly a nespočet spin-offů na všemožná herní zařízení. Dohromady vše tvoří neuvěřitelně komplexní a složitý příběh, k jehož pochopení vám nebude stačit jen pozorně odehrát vše co již spatřilo světlo světa, ale také dlouhé pročítání dostupných studijních materiálů. Přes to všechno však pokračování s názvem Kingdom Hearts 3, které uzavíralo příběh započatý v roce 2002, sklidilo ve světě nemalý úspěch, a tak je zřejmé, že vývojáři nebudou chtít opakovat stejnou časovou prodlevu, jako v případě druhého a třetího dílu. Náznakem toho, že se pomalu začíná něco připravovat, může být i nábor vývojářů do studia Square Enix Osaka na nový neoznámený HD Kingdom Hearts obsah.

Nežli však někdo začne oslavovat návrat hrdinného Sory a jeho přátel, je potřeba upozornit na to, že více podrobností neznáme. Může se tak jednat pouze o práci na novém DLC, portu na konzoli Nintendo Switch, či jen nějaký spin-off například na mobilní zařízení, které je v Asii velmi oblíbenou herní platformou. Nepředpokládáme však, že by noví zaměstnanci měli začít pracovat na oznámeném DLC ReMind, jelikož ho očekáváme již začátkem příštího roku.

[reklama]

Byla by však škoda vyskakovat z rozjetého vlaku. Jak jsme již říkali Kingom Hearts 3 sklízelo po světě značný úspěch, a to ať už ze strany vývojářů, tak i ze strany hráčů. Díky dlouhému času, který uplynul mezi prvním a druhým pokračováním, se pro spoustu mladších hráčů hra může jevit podobně jako nové IP. Navíc uživatelé konzole PlayStation 4 si mohli vyzkoušet i předchozí díly v remasterované edici. Série Kingdom Hearts tak určitě získala spoustu nových fanoušků dychtících po nových zážitcích. Ačkoliv jsme se již dočkali konce příběhové trilogie okolo záludného Mistra Xehanorta, konec hry zůstal otevřený dalšímu dobrodružství. Obzvláště tajná finální cutscéna má do budoucna veliký potenciál. Pokračování v Kingdom Hearts 4 bychom tak rádi uvítali. Bohužel o něm oficiálně nikde nepadlo ani slůvko, a tak stále musíme čekat kdy se o něm vyjádří samotní vývojáři.[reklama]
[reklama]

Komentáře