Steam má 90 milionů uživatelů měsíčně a na letošek plánuje 8 velkých změn

Digitální platforma od Valve vládne počítačovému trhu. Valve za loňský rok uvádí 90 milionů aktivních uživatelů za měsíc a v průměru 47 milionů aktivních uživatelů denně. Steam neustále roste, i co se počtu nabízených her týče.

Vývojáři si již nemusejí nechávat své hry dlouze schvalovat komunitou, ale mohou na Steamu začít svůj produkt prodávat po zaplacení stodolarového poplatku, který jim bude při úspěšných prodejích (hra musí vydělat tisíc dolarů) vrácen. Za následek to má, že na Steamu je již téměř 30 tisíc her a přes 20 tisíc dalších produktů – DLC, software a filmy.

[reklama]

Valve pochopitelně touží po dalším růst. Společnost na letošní rok naplánovala 8 velkých změn. Hodně si slibuje od spuštění čínské verze Steamu, jež vzniká ve spolupráci s firmou Perfect World (specializuje se na MMO hry). To se nás ale netýká, pojďme na jiné věci. Nás se týká nová technologie pro doporučení produktů, která se bude učit a přizpůsobovat doporučené hry na základě individuálního vkusu každého hráče. Změn projde i Steam knihovna. Chystá se několik dlouho očekávaných změn klienta, včetně přepracované knihovny, postavené na technologii Steam Chatu.

V komunitě Steamu bude nový systém událostí. Umožní zvýraznit zajímavé aktivity ve hrách, třeba turnaje, streamy nebo týdenní výzvy. Dorazí také nová mobilní aplikace pro Steam Chat, dojde k rozšíření Steam TV s vysíláním turnajů a speciálních eventů nebo Steam PC Cafe program.

[reklama]

Já bych si u Steamu přál větší důraz na kvalitu prodávaných her. Za poslední dva roky začal tenhle digitální obchod prodávat tisíce a tisíce kravin, které mají za cíl akorát tahat z nás hráčů peníze. Snad nebude zahlcování Steamu pokračovat takovým tempem.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře