Strašidelná loď a hororové filmy tématem hry Layers of Fear 2

V psychologické hororové adventuře Layers of Fear (2016) jsme se setkali se šílených malířek ve strašidelném domě. Pro pokračování si tvůrci ze studia Bloober Team vybrali něco jiného. Přesunou nás na strašidelnou loď a ústředním tématem hry jsou hororové filmy. O atmosféru nahánějící husí kůži nebude nouze.

Minutová ukázka je lepší než tisíc slov. Zaoceánský parník připomínající slavný Titan vypadá na první pohled krásně, ale jakmile zahnete za roh místnosti, začnou se dít divy. Červené světlo, rychlé zavření dveří, najednou tma s bílým světlem a všude krysy. Tady opravdu není něco v pořádku, něco strašného se na lodi děje a my toho budeme součástí.

[reklama]

„Při práci na pokračování Layers of Fear jsme se snažili zachovat vše, co bylo oblíbené v první hře. Tmavé klaustrofobní interiéry, zajímavé prostředí a bohatý vícevrstvý příběh. Doufáme, že se hráči nad příběhem zamyslí, stejně tak nad věcmi, které se ve hře objeví,“ říká designér a producent Bartosz Kapron v přiloženém dokumentu. I dvojka bude o umění, tentokrát ale nepůjde o malování obrazů, ale o filmy. Psychologickým příběhem nás provede hlas Tonyho Todda. Znát ho můžete z kultovního hororového filmu Candyman. A my si máme pamatovat, že čas nezastavíme.

Layers of Fear 2 dorazí v letošním roce, platformy oznámeny nebyly. Původní Layers of Fear je dostupný na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

[reklama]

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře