Střílečka Doom Eternal představuje nový multiplayerový mód. Připomíná hru kočky s myší

Druhou významnou novinkou QuakeConu 2019 po oznámení trilogie Doom pro PS4, Xbox One a Nintendo Switch je představení multiplayerového režimu Battle Mode z očekávané krvavé střílečky Doom Eternal. Tento mód připomíná hru kočky s myší a je určen pro tři hráče.

V Battle Mode se jeden hráč stane Doomem Slayerem a bojuje proti dvěma hráčům, kteří zastupují démony. Slayer se pohybuje po aréně plné předmětů a zbraní s cílem zabít oba démony, aby zvítězil. V den vydání hry nabídne tento mód pět hratelných démonů a šest map. Další démoni a mapy budou do Doom Eternal přidáni později v rámci bezplatných aktualizací.

[reklama]

Pětice hratelných démonů se jmenuje Revenant, Pain Elemental, Mancubus, Arch-Vile a Marauder. Každý démon má jiné přednosti. Revenant využívá jet-pack a na ramenou má rakety. Díky speciální schopnosti dokáže zaměřit cíl a vypálit na něj salvu raket. Pain Elemental je schopen létat a hledá Slayera z ptačí perspektivy. Ovšem ve vzduchu je tento démon zranitelný, ale naštěstí má dobíjecí štít. Mancubus je zase velký démon s obrovskou výdrží. Má k dispozici děla, plamenomet a kouřové bomby. Na druhou stranu je těžký a hůře se pohybuje.

[reklama]

To Doom Slayer má plnou výbavu a stejně jako v příběhové kampani dokáže zabíjet démony různými způsoby (samozřejmě využije i ikonickou motorovou pilu), aby si dobil zdraví a brnění a získal munici. Zajímavé je, že démoni mohou Slayera vidět i přes zeď. Pokud se jim ale Slayer ztratí z dohledu, tak ho musejí prvně nalézt, aby se silueta postavy v aréně opět objevila. Zároveň mohou démoni využívat další dovednosti a přivolat si na pomoc démony ovládané umělou inteligencí, případně rozmístit po aréně různé pasti.

Jak jste se sami právě dočetli, Slayer to nebude mít v režimu Battle Mode vůbec jednoduché. Navíc po zabití jednoho démona má 20 sekund, aby zabil druhého démona a vyhrál zápas. Pokud se mu to nepodaří, druhý démon je vzkříšen s polovičním zdravím. Naštěstí pro Slayera, v každé aréně budou různé prvky pro rychlejší pohyb, například trampolíny nebo teleporty. Pohyb je pro Slayera velmi důležitý. Oproti tomu démoni musejí spolupracovat.

Vyhrává ta strana, které se po dobu pěti kol bude lépe dařit. Mezi jednotlivými koly si můžete kupovat lepší vybavení a další věci, které se budou hodit v dalším kole. Čím úspěšnější v předešlém kole budete, tím více si toho budete moci koupit.

Doom Eternal vyjde 22. listopadu letošního roku na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Podívejte se na záznam z prezentace nového multiplayerového módu pro Doom Eternal:

, , , , , , ,

Doom Eternal

Peklo otevřelo své brány a pekelníci si ze Země udělali lunapark. Doom Eternal je přímé pokračování velice povedeného kousku Doom z roku 2016.

Datum vydání: 22.11.2019 Platforma: PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Doom Eternal
[reklama]
[reklama]

Komentáře