Střílečka Gears 5 přibližuje kampaň a kooperaci pro čtyři hráče

Pátý díl Xbox střílečky Gears of War má přidělený zkrácený název a dostal od studia The Coalition více péče než jeho předchůdci. Společnost Microsoft bude chtít všechny hráče na Xboxu One a počítačích s operačním systémem Windows 10 přitáhnout v září letošního roku k televizím a monitorům, aby si zahráli novou příběhovou kampaň a zařádili si v multiplayeru.

Kampaň Gears 5 je vytvořena pro jednoho až tři hráče, kteří mohou bojovat po boku v online hře nebo spolupracovat v režimu rozdělené obrazovky. Příběh se soustředí na Kait Diazovou, kterou v rozpadajícím se světě na nebezpečné cestě doprovází protagonisté předešlých dílů: JD Fenix, Del a známý Marcus Fenix, bývalý hlavní hrdina Gears of War. Hlavním lákadlem je samozřejmě příběh, stejně tak nový kooperativní režim Escape a samotný multiplayer.

[reklama]

Espace je popisován jako nový, agresivní kooperativní mód s vysokým rizikem. Vyznačovat se má sebevražedným družstvem se třemi hráči, kteří musí spolupracovat, aby zevnitř zničili nepřátelská hnízda. Lákavě zní i možnost vytvářet vlastní Escape mapy a sdílet je s přáteli.

Pokud máte Xbox One X, můžete si Gears 5 vychutnat v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Výjimkou je akorát lokální kooperace, kde je uváděno 4K při 30 snímcích. Hra vyjde 10. září na Xbox One a Windows 10. Níže příběhový trailer, popis čtyř hlavních postav, video věnováno režimu Escape a lákadlo na předobjednávky s Terminátorem.

[reklama]

Kait se narodila a byla vychována mimo normální soudní pravomoc COG. Její matka Reyna byla náčelnicí izolované vesnice Outsider. Přesto má ale Kait rovněž hluboká rodinná pouta k COG: její zesnulý otec byl hluboce obdivovaný podplukovník během Pendulum Wars a její strýc Oscar byl vysoce dekorovaný Gear z frontové linie v počátečních letech války s Locusty. Dokonce i po jejím přijetí za člena COG je její skutečná věrnost neznámá, a to i jí samotné.

Syn Marcuse Fenixe a Anya Stroudové JD vyrůstal obklopen příběhy o jeho rodičích – válečných hrdinech. Naneštěstí zanechala nehoda u Settlement 2 JD zcela bez iluzí ohledně COG a proto po ní JD a jeho nejlepší přítel Del odešli bez povolení a přistěhovali se do vesnice Outsider. Poté, kdy JD pomohl odrazit počáteční útok Swarmu, ke zděšení svého otce a přátel znovu upoutal zájem premiéra Jinna.

Del ztratil své rodiče ve složitých následcích války s Locusty a byl přijat do internátní školy, kde se setkal s JD Fenixem. Del byl jako mladý důstojník součástí nešťastné mise na Settlement 2 COG, která otřásla jeho vírou ve vládu premiéra Jinna. I když Del chápe, že je třeba bojovat s COG jako následek objevení se Swarmu, není zcela nadšen touto vyhlídkou – a je zcela nepřipraven zjistit podrobnosti o incidentu v Settlement 2, které před ním JD tajil.

Po válce s Locusty hrál Marcus omezenou roli v COG, přestože jeho žena Anya zpočátku řídila vládu. Po smrti Anyi bylo jasné, že COG upřednostní autoritářské vládnutí oproti občansky smýšlející přestavbě. Nyní, když se opět setkal s JD, Marcus se znovu nachází v boji za COG, ale jeho frustrace z autorit a konflikty se synem probíhají i nadále.

, , ,

Gears 5

Pokračování série Gears of War. Lidská závislost na technologii se stala jeho zhoubou a nepřátelé se spojují, aby zničili všechny přeživší. Odcestujte zpět jako Kait, abyste odhalili počátek Sarančat a bojujte s vaší jednotkou, abyste ochránili to, co zbylo.

PC verze pouze digitálně, vyžaduje Windows 10.

Datum vydání: 10.09.2019 Platforma: PC | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Gears 5
[reklama]
[reklama]

Komentáře