Studio Bungie odchází od Activisionu a nechává si práva na Destiny

Tak tohle nikdo nečekal. Propady akcií u velkých firem jsou běžné, restrukturalizace a následné šetření také, ale nechat si pláchnout zkušené tvůrce i se svou značkou, to už tak běžné není. Přesto se to stalo.

Společnost Activision Blizzard se dohodla se studiem Bungie na rozvázání smlouvy. Pro fanoušky série Destiny je důležité, že vývojáři získali práva na tuhle sci-fi značku a hodlají pokračovat ve svých plánech.

[reklama]

Příběh Bungie a Activisionu se začal psát v roce 2010. Společnosti podepsaly desetiletou smlouvu. Activision pomohl bývalým autorům série Halo odejít od Microsoftu a postavit se na vlastní nohy = vytvořit vlastní mega-úspěšnou značku Destiny. Osud ale Bungie moc nepřál.

Investice od Activisionu ve výši 500 milionů dolarů byla dostatečná a o čtyři roky později vyšel první díl Destiny. Vzbudil velký poprask, ale nebylo to takové, jak vydavatel očekával. Moc to nenapravily ani dodatečné placené expanze. Druhý díl z roku 2017 na tom byl ještě hůře. Říká se, že v době jeho vývoje vznikaly neshody mezi vývojáři a vydavatelem. Vývoj Destiny 2 prý byl v určitém okamžiku restartován, což zapříčinilo zdržení a další nemalou investici. Ani přesto nebylo Destiny 2 tak úspěšně jak by si Activision přál. Reklama na dvojku byla všude, ale výsledky opět nebyly moc slavné. Navíc jádro komunity nebylo z Destiny 2 vůbec nadšeno, kvůli mikrotransakcím, i když v posledních měsících se to Bungie snažili změnit a napravit. Pomohla expanze Forsaken, ale tu Activision nazval prodejním zklamáním.

[reklama]

Neshody, nenaplněná prodejní očekávání a nejspíš další problémy vedly k jednomu. Activision postupně ztratil zájem Bungie financovat a raději se Destiny vzdá. Ve sci-fi sérii nevidí výdělek a místo riskování se bude soustředit na vlastní, úspěšné značky, včetně Call of Duty, kde jsou peníze jistotou.

V Bungie jsou odhodláni pokračovat v práci a udělat z Destiny hru, kterou hráčům slibovali. Díky expanzi Forsaken se naučili hodně a hodlají v tomhle kurzu pokračovat. Peníze jim nejspíš, alespoň prozatím, nescházejí. Loni v létě obdrželi 100 milionů dolarů od čínské společnost NetEase, výměnou za menšinový podíl ve studiu. Otázkou je, kdo vydá případný třetí díl Destiny.

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře