Světová válka ve War Thunder. Prožijte známé bitvy druhé světové války v bezplatné MMO hře

Ve free-to-play MMO válečné hře War Thunder byl dnešním dnem v otevřené betě spuštěn očekávaný mód Světová válka. Tento nový herní režim dává hráčům možnost znovu prožít známé bitvy 2. sv. války a buďto kopírovat historii, nebo její směr úplně změnit.

Ve hře jsou bitvy zorganizované do Operací, které jsou založené na reálných válečných událostech a taženích, například bitva u El Alameinu a bitva u Vitebska. Velitelé obou stran konfliktu mohou přesouvat vzdušné a pozemní síly po strategické mapě a v bodech setkání s armádou protivníka pak probíhají bitvy mezi hráči obou stran. Výsledky těchto bojů mají zásadní vliv na výsledek celé operace, když poražená strana přichází o stroje, nebo rovnou celé pluky. Operace může v závislosti na výsledku bitev trvat až dvě hodiny.

[reklama]

Spuštění nové operace mohou provádět jenom velitelé svazů, tedy herní obdoby gild. Zúčastnit bitev se ale může úplně každý, členové svazů i jednotliví hráči. Stroje v každé Operaci jsou omezeny podle historických reálií, zjednodušeně řečeno si na nebe nad El Alameinem nevezmete proudový stroj, respektive u Vitebska nepotkáte japonský tank. Pokud má hráč dané operace k dispozici stroje dle historického omezení, může je použít, včetně vyzkoumaných modifikací a schopností osádky. Pokud hráč žádný stroj schopný zúčastnit se dané operace nemá, dostane stroje v základním stavu. Účastnit se tak mohou jak veteráni, tak i fanoušci historie, kteří začali War Thunder hrát teprve nedávno.

[reklama]

Každá operace se skládá z různých bitev s různými úkoly a dostupnými stroji. Úkoly každé bitvy se liší – od ofenzivních a defenzivních misí přes útoky na zásobování, až po podpůrné mise i bezprostřední střety – to vše pomocí vzdušných a pozemních sil. Bitvy jsou důležitým pojítkem ke strategické mapě, na které mohou velitelé například poslat vzdušnou pomoc útočícím pozemním silám a v dané bitvě tak zpřístupnit jedné z bojujících stran letectvo. Široká základna různých typů misí a rozdíly mezi úkoly i technikou zúčastněných stran přinese nový zážitek hráčům, hledajícím zajímavou alternativu ke klasickým PvP bitvám ve War Thunderu.

Mód Světová válka bude probíhat ve formě sezón, z nichž ta první poběží do 10. června, ti nejlepší hráči získají dodatečné odměny. Celý rozvrh sezón a další informace najdete na oficiálních stránkách War Thunderu.

War Thunder je bezplatná MMO válečná hra na Windows, Linux, Mac, PlayStation 4 a Xbox One. War Thunder nabízí více než 1000 vysoce detailních letadel, bojových vozidel a válečných plavidel vytvořených podle historických dokumentů a dostupných zdrojů, se kterými se můžete účastnit realistických kompetitivních bitev na více než 80 mapách, reprezentujících reálné bitevní scénáře. Hráči si mohou vychutnat vynikající grafiku, autentické zvukové efekty, realistické počasí a modely poškození – to vše přetváří hru v prakticky živoucí simulaci, která běží bez problémů na mnoha platformách. War Thunder nabízí intenzivní PvP zážitek ve velkých bitvách na různá nastavení obtížnosti a komplexnosti pro hráče všech typů; PvE obsah je ve hře zastoupen historickými kampaněmi a sólo misemi. Společnost Gaijin Entertainment nabízí hráčům pravidelné aktualizace, obsahující nové stroje, mapy, mise a národy.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře