Technologie Amazonu pomáhá vzniknout nové MMO hře od autorů World of Tanks a Warface

Kyperská společnost Wargaming, která původně sídlila v běloruském Minsku, se proslavila akční MMO free-to-play hrou World of Tanks. Na tanky navázaly letadla v titulu World of Warplanes a lodě ve World of Warships. Studio se ale připravuje na budoucnost a spojilo síly s ukrajinským týmem Frag Lab, kde najdeme vývojáře mající za sebou například Warface, Battlefield 2 nebo sérii Crysis. Společně hodlají vytvořit novou free-to-play MMO střílečku.

Na projektu pracují od nuly a využívají Amazon Lumberyard engine s dalšími technologiemi, včetně nástrojů Amazon Web Services (AWS) a Amazon GameLift pro serverový hosting. Nová hra je určena pro next-gen platformy – tam můžeme počítat PC a nástupce konzolí PlayStation 4 a Xbox One.

[reklama]

„Amazon Game Tech poskytuje vývojářům vše, co potřebují k vytvoření úžasných her tím, že jim nabídne všechna řešení napříč celým Amazonem. Wargaming a Frag Lab používají Amazon GameLift pro celou řadu činností jako je provoz multiplayerových serverů, či téměř tucet AWS produktů jako je Amazon Route 53, Simple Storage Service (S3) a Elastic Container Service pro Kubernetes (EKS). Vlastní hra je pak tvořena v engine Amazon Lumberyard,“ píše se v tiskové zprávě.

„Když nás z Frag Lab oslovili se svou vizí toho, na čem chtějí pracovat, cítili jsme, že to dokonale odpovídá našim základním hodnotám. Věděli jsme, že spojením jejich zkušeností s vývojem úspěšné střílečky a našimi bezkonkurenčními znalostmi v oblasti free-to-play žánru, můžeme naši společnou vizi přivést k životu,” říká produktový ředitel Wargamingu Shahzad Khan.“

[reklama]

„Mít Wargaming jako partnera pro vydání hry pro nás bylo jasnou volbou, mají velké zkušenosti s celosvětově úspěšnými hrami,“ říká Maxim Dembik, generální ředitel Frag Lab. „Na tomto ambiciózním projektu jsme začali pracovat od nuly a nepřišli jsme s ničím jiným než našimi společnými znalostmi. To nám umožnilo vybrat si jakoukoliv technologii, kterou jsme chtěli. Vždy se snažíme přijmout nové technologie a jsme rádi, že jsme udělali: A Amazon Lumberyard je ideální pro naši vizi. “

World of Warships od Wargamingu nabízí boje lodí na PC, zatímco World of Tanks jsou i na konzolích.


Zdroje: tisková zpráva

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře