Televizní seriál rozvine příběh thrilleru Alan Wake

Nové hry ze světa spisovatele Alana Wakea se jen tak nedočkáme. Fanoušci tohoto akčního thrilleru se přece jen mohou na něco těšit. Finské studio Remedy uzavřelo spolupráci s filmovou a televizní produkční společností Contradiction Films (The Chateau Meroux, Mortal Kombat: Legacy, Dead Rising: Watchtower, Electra Woman and Dyna Girl nebo Dead Rising: Endgame) pro vznik televizního seriálu Alan Wake. Práce na něm mají začít již během letošního října. Nejprve ale musí být uzavřena smlouva se studiem, které projekt natočí.

Za TV seriál je zodpovědný zejména Peter Calloway (seriály Cloak and Dagger nebo Legion), kterému bude krýt záda Sam Lake, kreativní ředitel herního Alana Wakea z Remedy. Ten tvrdí, že už herní Alan Wake byl v podstatě televizní seriál. Lake si tak plní svůj sen a bude mu umožněno rozvinou příběh hlavního hrdiny a využít svět, jenž byl pro hru stvořen. Možná dojde i na jeho rozšíření, případně na využití řady nápadů a konceptů, které byly určeny pro pokračování. To bohužel nikdy nevzniklo.

[reklama]

Akční adventura Alan Wake se poprvé objevila v roce 2010 na konzoli Xbox 360. O dva roky později byla hra portována na počítače. V recenzích se ji dařilo a v roce 2012 světlo světa spatřil spin-off Alan Wake’s American Nightmare.

Děj původní hry se soustředil na úspěšného spisovatele Alana Wakea, který poslední dva roky prožívá tvůrčí krizi. Nedokáže napsat ani řádek. Inspiraci a uklidnění napjaté atmosféry chce společně s manželkou najít nedaleko ležícího městečka Bright Falls, kde si uprostřed krásné přírody pronajme chatu. Chvíli po příjezdu je jeho manželka záhadně unesena, a Wake se ji pokusí zachránit z jezera, kde mizí její stopa. Probouzí se o týden později sám na lesní silnici po autonehodě a cestou zpět do civilizace začne nacházet stránky románu, který popisuje jeho aktuální a budoucí zážitky a jehož autorem je údajně on sám.

[reklama]

Pokud vlastníte Xbox One, je Alan Wake ve zpětné kompatibilitě.

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře