Temná atmosféra, záhadné síly a boj s nadpřirozenými bytostmi v gameplay záběrech z detektivní akce The Sinking City

Detektivní adventura The Sinking City s hororovým nádechem láká na temnou atmosféru, záhadné síly a boj s nadpřirozenými bytostmi ve fiktivním městečku Oakmont, které je zasaženo nadpřirozenými silami a trápí ho podivné povodně. Dnes se podíváme na dvě ukázky z demoverze, jež byla prezentována na veletrhu E3 v Los Angeles.

The Sinking City připravuje ukrajinské studio Frogwares, které vytvářelo videoherní detektivku se známým Sherlockem Holmesem. Právě z této série si nový titul bere velkou inspiraci při vyšetřování záhad v městečku. K tomu přidává akční pasáže se střílením a svobodný pohyb, včetně projížďky na lodi a zkoumání zatopených lokalit ve skafandru.

[reklama]

Fanoušci Howarda Lovecrafta jistě poznají, že i u děl toho amerického spisovatele se scénáristé a designéři z Frogwares nechali inspirovat. Ono se není čemu divit, původně pracovali na Call of Cthulhu, oficiální hře podle hororů Lovecrafta, ale pak jim vydavatelská společnost Focus Home titul sebrala a nechala ho dokončit studiem Cyanide. Frogwares pravděpodobně nechtěli vše zahodit a rozhodli se využít svůj námět u další hry. A tak vzniká The Sinking City ve spolupráci se společností Bigben Interactive.

[reklama]

Zpět k první ukázce. V té vidíme zejména vyšetřování. Soukromý detektiv pátrá v městečku, zasazeném do 20. let 20. století, po důkazech záhadných a nadpřirozených anomálií a využívá při tom své speciální schopnosti. Na místě činu dokáže přehrát události, které se staly, a poskládat si dohromady vše potřebné. Abyste ale někoho usvědčili, budete muset mít k dispozici mnohem více důkazů a pádné argumenty. Jinak se může stát, že obviníte nevinného a vaše chyba vás bude provázet až do samotného konce. I z toho důvodu vývojáři doporučují zahrát si The Sinking City hned několikrát a zjistit další možné konce ponurého, hororového příběhu.

Ve druhém videu je prezentován boj. Ten už nepůsobí tak propracovaným dojmem a mám strach, aby se nenesl v podobném duchu jako v Call of Cthulhu, kde byl jednou z méně propracovaných věcí. Při boji s pavouky a infikovanými využijeme různé zbraně, včetně pistolí, samopalu, brokovnice nebo granáty. Při boji ale musíme dávat pozor na duševní zdraví hlavního hrdiny, jenž se může zbláznit a poté bychom nevěděli, co je a co není skutečné. Ostatně ani tak to nevíme. Vypadá to, že nadpřirozené věci vidíme pouze my a ostatní obyvatelé města si jich nevšímají.

Kromě akčních pasáží mě trápí grafická stránka. The Sinking City se nebude řadit mezi nejkrásnější hry současné generace. Zejména obličeje a jejich animace působí až komickým dojmem a mohou nabourat celou atmosféru, což bych nerad při hraní zažil. Pokud ale bude v pořádku hratelnost, detektivní práce bude dávat smysl a atmosféra dokáže pořádně vtáhnout, nebudu mít problém některé z chyb odpustit. Jak to vidíte vy?

Zaujalo vás The Sinking City? Hra vyjde již 27. června 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Ve všech třech verzích si budete moci zapnout české titulky. Na podzim bude dostupná i verze pro Nintendo Switch.

, , , , , , , ,

The Sinking City

The Sinking City je detektivní adventura zasazena do otevřeného světa inspirovaném universem H.P. Lovecrafta. Odehrává se ve 20. letech minulého století ve městě Oakmont, které je zasaženo nadpřirozenými silami. Stanete se soukromým detektivem a v temném městě odhalíte pravdu o tom, co se stalo a co poškodilo mysl místním obyvatelům. Nadpřirozené síly působí i na vás.

Datum vydání: 27.06.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře The Sinking City
[reklama]
[reklama]

Komentáře