The Division 2 nebude na Steamu, ale na Uplay a Epic Games Store

Steam ztrácí další důležitou hru. Ubisoft právě oznámil, že PC verze taktické kooperativní akce The Division 2 nebude dostupná na této oblíbené platformě. Místo toho bude Ubisoft hru prodávat ve svém digitálním obchodě Uplay a nově na Epic Games Store. The Division 2 vychází 15. března 2019 a pokud si vyberete hru v krabičce, tak tam naleznete pravděpodobně jen kód k aktivaci na Uplay.

The Division 2 nebude jedinou hrou od Ubisoftu. Francouzská vydavatelská společnost serveru Polygon prozradila, že s Epic Games bude spolupracovat i u dalších vybraných titulech, které také nebudou na Steamu. V současné době nevíme, jaké hry tato nová dohoda přesně ovlivní, jisté je jen to, že Far Cry: New Dawn na Steamu zůstane z důvodu brzkého vydání – vyjde již 2. února. U dalších her ale visí velký otazník. Klidně se může stát, že Trials Rising, Skull & Bones nebo The Settlers také nebudou na Steamu.

[reklama]

Epic Games, který se svým obchodem jde proti Steamu od Valve, získal velmi významného partnera na svou stranu. Ubisoft rozhodně není žádná malá společnost, vždyť právě od nich je Assassin’s Creed, Watch Dogs, Splinter Cell, Rainbox Six, Rayman, For Honor, Ghost Recon, The Crew, Steep, Beyond Good and Evil, South Park a další.

Připomeňme si: Obchod Epic Games Store byl spuštěn celkem nedávno a hodlá bojovat se Steamem. Vývojáře a vydavatelské společnosti láká Epic Games na mnohem nižší provize, které musí platit za prodej každé hry. U Steamu je to 30 procent, zatímco Epic Games Store chce jen 12 procent. To je velký rozdíl, což si i Ubisoft uvědomuje.

[reklama]

Epic Games kromě této dohody chce hráče na svou platformou nalákat hrami zdarma. Jednou za dva týdny nabízí bezplatně vybraný titul. Nejprve jste si takhle mohli do knihovny přidat Subnauticu, do zítřka je v nabídce Super Meat Boy a od 10. ledna do 24. ledna to bude What Remains of Edith Finch se záhadnými příběhy o příbuzných jedné dívky, která prožije poslední okamžiky jejich života, včetně smrti. Až mě z toho mrazí v zádech…

V prosinci Epic Games Store na svou stranu získal studio Skybound a jejich epizodickou adventuru The Walking Dead: The Final Season, kterou dokončují po zkrachovalém Telltale Games.

, , , , , ,

Tom Clancy’s The Division 2

Tom Clancy’s The Division 2 je online akční střílečka s RPG prvky, odehrává se v hlavním městě USA, kde Divize agentů musí zabránit nové občanské válce.

Datum vydání: 15.03.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Tom Clancy’s The Division 2
[reklama]
[reklama]

Komentáře