THQ Nordic připravují 80 her. Mezi nimi nové RPG od autorů série Gothic a nový projekt tvůrců Metra

Společnost THQ Nordic se mnohokrát chlubila, že má ve vývoji spoustu her, ale nikdy jsme neznali přesné číslo. Až do dnešního dne. Dámy a pánové, držte se. THQ Nordic připravují 80 her. Z toho 48 titulů nebylo dosud odhaleno veřejnosti, prozradila firma ve své poslední finanční zprávě.

Nepřekvapuje mě, že po tolika nákupech studií a herních značek má THQ Nordic ve vývoji mnoho titulů. Překvapuje mne to ohromné číslo. Zajímavé by bylo vědět, jaké standardy má THQ Nordic pro to, aby označila hru ve vývoji. Nepředpokládám, že všech 80 titulů je v současné době ve vývoji. Místo toho jde o projekty, které jsou v plánu a postupně se na ně dostane. Do 80 her mohou být možná zařazeni i různé aktualizace a dodatečné obsahy, což by už dávalo smysl.

[reklama]

„Během posledních měsíců jsme podepsali několik nových projektů, mezi nimi i novou smlouvu o vývoji hry ve studiu 4A Games, autorů série Metro, kteří připravují dosud neoznámený AAA projekt. Do konce čtvrtletí měly společnosti THQ Nordic, Deep Silver a Coffee Stain ve vývoji 80 her, z toho 48 je v současné době neoznámených,“ uvedl generální ředitel THQ Nordic v tiskové zprávě.

THQ Nordic je firma, která v posledních letech koupila spoustu jiných studií a herních značek. Nově investovala nezveřejněnou částku do německých vývojářů z Piranha Bytes, tvůrců Elex a sérií Gothic a Risen. THQ Nordic vlastní studio i práva na všechny značky.

[reklama]

Piranha Bytes nejsou první akvizicí a pravděpodobně nebudou ani poslední. Před několika týdny koupili THQ Nordic pražské studio Warhorse, které vytvořilo středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. Kupní cena byla 32,2 milionů eur.

Do zmíněných 80 titulů je tedy započítán i nový projekt od Piranha Bytes (pravděpodobně sci-fi RPG Elex 2) a nová hra od Warhorse Studios (určitě pokračování Kingdom Come: Deliverance), což jsou zároveň neoznámené tituly. Dále tu máme novinku od tvůrců Metra Exodus ze studia 4A Games, s nimiž THQ Nordic podepsali dohodu o vydání, a již dříve slibované Biomutant, Desperados 3 a Scarf. První dva tituly si zahrajeme na PS4, Xbox One a PC, zatímco Scarf je exkluzivitou pro PC. Žádná z her nemá potvrzené datum vydání, ale E3 je za pár týdnů. Tam se určitě něco nového dozvíme.

U 4A Games se mluví o zbrusu nové hře, já ale sázím spíše na pokračování post-apokalyptické akce Metro. S posledním dílem – Metro Exodus – je vydavatel spokojen. Vrátila se veškerá investice do vývoje a marketingu, a to za pouhých 6 týdnů od vydání.

Z recenze Metra Exodus: Po mnoha stránkách diametrálně odlišná záležitost zachovávající si ducha svých předchůdců. Pořádně hororová a temná i na otevřených prostranstvích ruské divočiny, která však stále tajemně pulzuje radioaktivitou a neznámým nebezpečím. Vztahy mezi postavami jsou daleko intimnější a prokreslenější a mnoho nepovinných misí také potěší svou propracovaností. Až na bugy téměř perfektní.


Zdroj: tisková zpráva

, , , ,

Metro Exodus

Artyoma čeká další dobrodružství. Musí utéct z metra a vést stoupence na cestě přes post-apokalyptické Rusko. Metro Exodus je příběhová akce z pohledu první osoby. Prozkoumáte ruskou divočinu napříč obrovskými, nelineárními úrovněmi při sledování příběhu, který vás provede celým rokem přes jaro, léto a podzim až do hlubin jaderné zimy. Příběh je inspirován románem Metro od Dmitrije Glukhovského.

Datum vydání: 15.02.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Metro Exodus
[reklama]
[reklama]

Komentáře