Trabantem napříč východním blokem. Hra Jalopy obsahuje i Československo a je teď zdarma

Hra Jalopy je netradiční projekt jednočlenného běloruského studia Minskworks z roku 2018, ve které usednete za volant vozu podobného ikonickému Trabantu. S malým automobilem projedete země východního bloku z 80. a 90. let minulého století na cestě z NDR přes Československo až do Turecka.

Vývojář Greg Pryjmachuk, který od roku 2009 do roku 2014 pracoval na závodní sérii Formule 1, si takto plní svůj sen. Nutno dodat, že se mu hra povedla a s generovaným světem zaujal spoustu hráčů, kteří po cestě musejí svůj Trabant opravovat a vylepšovat, aby v pořádku dorazili do cíle.

[reklama]

Než se ale na cestu vůbec vydáte, musíte nejprve svůj Trabant na cestu připravit. Na začátku máte jen obyčejný vrak, kterému chybí například dveře. Jak jsem už naznačil, Jalopy není jen obyčejný simulátor jízdy s Trabantem. Svět musíte prozkoumávat, hledat materiály a ty pak prodávat, abyste za peníze kupovali nové součástky pro svůj Trabant. Podobně jako v nějakém survivalu. Trabant je křehký, nespolehlivý a pomalý vůz, často budete otevírat kapotu a vyměňovat různé součástky u motoru, nebo řešit problémy s pneumatikami, špinavým předním sklem… A co teprve benzin.

V Jalopy postupně projedete Německo, Československo, Maďarsko, Jugoslávii, Bulharsko a skončíte v Turecku. Svět je generovaný, každá země má své specifické prostředí, atmosféru i zboží, které po nalezení prodáte. Jen pozor na místo v kufru. Trabant není nafukovací a vy budete přemýšlet, co do kufru dáte. Bude to kanystr s benzínem a nářadí na opravu, nebo raději budete sbírat zapomenuté krabičky? Když už budete mít namále, můžete se stát pašerákem a pašovat zboží z jedné země do druhé. Ale pozor, mohou vás chytit na celnici, kde se kontroluje, co převážíte.

Pokud vás Jalopy láká, je hra do sobotní sedmé hodiny odpolední zdarma k dostání v obchodě Humble Store – musíte se přihlásit (zaregistrovat) a souhlasit s odběrem newsletteru. Jalopy vám zůstane napořád. Hru můžete mít i na Steamu, když si hru totiž na Humble Store vyzvednete, získáte kupón, který vám cenu hry na Steamu sníží z 12,49€ na pouhé jedno euro. To v případě, že budete chtít mít Jalopy v knihovně na Steamu.

Při zapnutí hry si můžete nastavit slovenské titulky, čeština ve hře chybí.


Zdroj: humble store

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře