Tvůrci legendární české adventury Polda bojují se zákazy Googlu a Applu. Nově pro Android vyšel Polda 5

Petr Svoboda stojí za legendární českou adventurou Polda, ve které excelovaly hvězdy jako Luděk Sobota nebo Jirka Lábus. Před necelými deseti lety se programátor rozhodl sérii oživit a nabídnout hru na mobilech a tabletech s operačními systémy Android a iOS. Po letech ale začaly zákazy ze stran společností Google a Apple. Vadily jim různé scény ve hrách Polda.

Petr Svoboda se zákazy bojoval a musel často své hry přizpůsobit, aby vše bylo v rámci pravidel firem. „Tenkrát bylo supr, že nám do toho, co můžeme a nemůžeme v aplikaci mít, nikdo z Googlu a Applu nekecal. Ale to se bohužel změnilo. Všechno to začalo zhruba před dvěma lety. Apple nám zakázal Poldu 2 kvůli tomu, že v něm vystupuje kreslená postavička Hitlera. Dokonce nás označili za nacisty a fašisty a začali nám hrozit zakázáním našeho účtu,“ prozradil Petr Svoboda ve videu nazvaném Novodobá cenzura ve hře Polda. Naštěstí se tento problém podařil vyřešit s tím, že v Německu není možné Poldu 2 na App Store koupit. Tamní hráče by Hitler mohl urážet, tvrdil Apple podle Svobody.

[reklama]

Po půl roce přišel zákaz na Poldu 3. Důvodem bylo, že hra obsahuje návykovou gamblerskou hru Prší. Bohužel museli tvůrci tuto hru z Poldy 3 odstranit. Jinak by si museli zažádat o speciální licenci, která je ale pro jejich malý tým příliš drahá. Googlu zase vadil obrázek ženy na obalu hry. Poté sprosté nápisy v propagačním obrázku.

[reklama]

I přes všechny výše zmíněné problémy se tým kolem Petra Svobody rozhodl ve vydávání mobilních her s legendárním poldou Pankrácem pokračovat. Nově je na Google Play k dostání Polda 5. Úvodní část hry je zdarma, pro odemčení dalších částí je nutné si dokoupit plnou verzi. Polda 5 je podle autorů považován za jednu z nejpopulárnějších her vydaných v Čechách. Nabízí nezapomenutelný dabing Luďka Soboty, Zdeňka Izera a Bohdana Tůmy.

Popis hry Polda 5: Příběh se opět točí kolem cestování v čase. Ve hře navštívíte několik časových období. U Pankráce se u dveří a objeví tajemný balíček, kterému chybí adresa odesílatele a nový případ legendárního českého poldy Pankráce může začít! Je čas vrhnout se na další šílený případ a když zbude čas, snad i zachránit lidstvo, nebo alespoň několik krasavic. Novinkou oproti předchozím dílům je grafika, která je založená na principu cel-shadingu, díky čemuž vypadá jakoby kreslená.

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře