Tvůrci polské střílečky Witchfire se inspirovali u nervy drásající série Dark Souls

Střílečka z pohledu první osoby nesoucí název Witchfire se nám prezentovala v krátkých záběrech z hraní, hrstkou screenshotů a pár informacemi. O novince od polského studia The Astronauts toho ale přesto víme hodně málo a jisti si jsme pouze tím, že je zasazena do temného fantasy světa, vývojáři využívají fotogrammetrii pro realistické a detailní grafické zpracování a my budeme lovit čarodějnice a bojovat s různými nepřáteli. Adrian Chmielarz nově přirovnal Witchfire k nervy drásající sérii od japonského studia FromSoftware, když na oficiálních stránkách napsal, že Witchfire je „FPS Dark Souls”. To znamená Dark Souls z pohledu první osoby. Dark Souls je totiž z pohledu třetí osoby a jde o hardcore RPG.

Tvůrce potvrdil, že jeho tým čerpá inspiraci z takzvaného soulsborne (někdy se mu také říká soulslike) žánru, který vytvořilo právě FromSoftware s Dark Souls, respektive s Demon’s Souls. Chmielarz poukazuje na čtyři charakteristické prvky tohoto žánru. Těmi je způsob prezentace historie a světa hry, hudba během bojů s úhlavními a těžkými nepřáteli (tzv. bossy), grafika, která ve hráči vyvolává pocity prázdnosti a zoufalství, a samozřejmě hratelnost. Sám Chmielarz přiznává, že mezi Witchfire a Dark Souls existuje více podobností a prezentovat temné fantasy „s chutí a respektem“ se prý zatím povedlo pouze Dark Souls a Bloodborne, obě hry jsou právě od FromSoftware.

[reklama]

Tím pádem můžeme od Witchfire očekávat nervy drásající boje s tuhými a těžkými nepřáteli. Když je porazíme, máme mít z úspěchu pocit podobně jako ve hrách od FromSoftware. Bude to ale k úspěchu stačit? To se dozvíme, až Witchfire vyjde. Titul se očekává v příštím roce na dosud nespecifikované platformy – pravděpodobně na PC, PlayStation 4 a Xbox One, případně na novou generaci konzolí.

Studio The Astronauts založili v říjnu 2012 ve Varšavě bývalí členové People Can Fly, Adrian Chmielarz, Andrzej Poznanski a Michal Kosieradzki, kteří pracovali na hrách jako Painkiller, Gears of War nebo Bulletstorm. The Astronauts v roce 2014 vydali titul The Vanishing of Ethan Carter. Jde o hororovou adventuru pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, jež se pochlubila detailním otevřeným světem a pěknou grafikou.

Teaser trailer na Witchfire z roku 2017

Ukázka z přestřelky – duben 2019


Zdroj: theastronauts.com

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře