Ubisoft do konce března 2020 vydá čtyři velké hry a na současné generaci konzolí nejlépe prodává Far Cry 5

Francouzská vydavatelská a vývojářská společnost Ubisoftu, která má pobočky ve více než dvaceti zemích, oznámila před investory rekordní zisky za fiskální rok končící 31. března 2019. Za celý rok Ubisoft vykázal příjmy ve výši 2,02 miliard eur, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Firma dosáhla čistého zisku 100 milionů eur. Pro Ubisoft jsou stále důležitější další investice hráčů – započítávají se mikrotransakce, koupě dodatečného obsahu, prodeje takzvaných Season Passů nebo předplatné. V této kategorii Ubisoft dosáhl na 644 milionů eur. Jde o nárůst o 32 procent oproti předešlému roku. Digitální segment pro Ubisoft představuje téměř 69 procent, zatímco loni to bylo 58 procent. Očekává se, že během současného roku dosáhne vydavatel na 70 procent.

O příjmy se největší měrou postaraly hry Assassin’s Creed: Odyssey, For Honor, Rainbow Six: Siege, The Division 2 a Far Cry 5. Poslední jmenovaný titul je zároveň nejprodávanější hrou Ubisoftu na současné generaci konzolí (PlayStation 4 a Xbox One). O The Division 2 mluví vydavatel jako o zklamání. Taktická kooperativní akce nesplnila na konzolích cíle, ale očekává se, že v průběhu času bude zájem hráčů o hru růst. Ubisoft může těšit, že PC verze se oproti prvnímu dílu na digitální platformě Uplay prodávala 10krát lépe. Z části za úspěch bez pochyb může absence The Division 2 na Steamu, titul je dostupný výhradně na Uplay a na Epic Games Store.

[reklama]

Prodeje PC verzí zaznamenaly nárůst na 27 procent (loni 18 procent). Další platformou na vzestupu jsou pro Ubisoftu mobily, které poskočily z 5 procent na 8. Konzole představují 20 procent – 36 procent z toho patří PlayStationu 4.

V aktuálním fiskálním roce plánuje Ubisoft dosáhnout na 2,19 miliardy eur. Dosáhnutí stanovené hodnoty mají pomoci čtyři nové, velké hry (s označením AAA), které vyjdou do konce března 2020, společně s hrami, které se již prodávají. Ubisoft se těší na budoucnost. Do pěti let očekává, že hry bude hrát 5 miliard lidí.

[reklama]

V současné době byla oznámena pouze jedna hra ze zmíněné čtveřice. Tou je Ghost Recon Breakpoint, který vyjde 4. října 2019 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Mezi zbývající trojicí může být nový díl Assassin’s Creed (letos si dal pauzu, příští rok vyjde, ale osobně ho očekávám až na podzim), hackerská akce Watch Dogs 3 (dlouho se o ní mluví) a stále vyhlížený návrat série Splinter Cell s agentem Samem Fisherem – včera o něm promluvil sám kreativní režisér. To pirátská námořní akce Skull & Bones byla odložena na neurčito – pravděpodobně vyjde v roce 2020.

Neohlášené tituly budou s největší pravděpodobností představeny na tiskové konferenci Ubisoftu před E3. Konferenci můžete sledovat živě na GameShot.cz, a to 10. června od 22:00. Ubisoft se o nich zmínil jen nepatrně. Generální ředitel Yves Guillemot je popsal jako jedinečné zážitky, které se soustředí na různé části herního trhu, respektive žánry.

Dočkáme se do konce března 2020 nového Splinter Cella?


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře