Ubisoft nemá ve vývoji nový díl ze série Splinter Cell, tvrdí spekulace. Jak to tedy je?

Vrátí se po letech tajný agent Sam Fisher? Spekulace tvrdí, že nový díl série Splinter Cell není ve vývoji. S neoficiálními informacemi přišel redaktor serveru Kotaku.com Jason Schreier, který je často dobře informován. Pokud by francouzská společnost Ubisoft na E3 v Los Angeles ukázala teaser, šlo by pravděpodobně o projekt Splinter Cella, jenž vyjde až za několik let.

Schreier v podcastu Kotaku uvedl, že se na nového Splinter Cella ptal mnoho lidí, ale od všech dostal negativní odpověď. Samozřejmě to nemusí znamenat, že hra není ve vývoji. Na druhou stranu je to ale jasný signál. Pokud nové dobrodružství Sama Fishera je ve vývoji, jde o první fázi vývoje, do níž není zapojeno tolik lidí a téměř nikdo o něm není informován. Nebo je to dobře utajený projekt, což zrovna u Ubisoftu nebývá zvykem.

[reklama]

Jasno můžeme mít už 10. června po 22. hodině. V Los Angeles v rámci E3 proběhne tisková konference Ubisoftu.

Poslední Splinter Cell vyšel v roce 2013, měl podtitul Blacklist. Připomeňme si ale měsíc starou kauzu s kreativním ředitelem švédského studia Ubisoftu. Julian Gerighty si dopřával zábavný večer s alkoholem ve společnosti Dana Hayema a Romana Orieloma a při tom na Twitter napsal, že pracuje na novém Splinter Cellu. Ubisoft rychle přispěchal s vysvětlením této situace a prohlásil: Julian zřejmě vtipkoval, občas to rád dělá. „Vypadá to, že se naši kreativní režiséři právě teď baví. Nemáme v tuto chvíli žádné oznámení,“ znělo oficiální prohlášení Ubisoftu.

[reklama]

„Pracuji na novém Splinter Cellu s Danem Hayem a Romanem Oriolem v Lyonu. Nemůžu se dočkat E3,“ napsal Gerighty na Twitter a přidal dvě veselé fotografie a zmínku o crossoveru s The Crew 2, což už samo o sobě znělo podezřele. Ale na druhou stranu, nedávno se Sam Fisher objevil v Ghost Recon Wildlands a fanoušci se chytají každého stébla. Tak proč by na novém dílu nemohl pracovat kreativní mozek The Division 2 s dalším kreativním mozkem, který je podepsán pod The Crew 2…


Zdroj: gamerant.com

, , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře