Ukázka ze zrušeného Silent Hills ožila. Fanoušek v Unreal Enginu vytvořil demo P.T. pro PC

Fanoušek s přezdívkou RadiusGordello devět měsíců pomocí technologie Unreal Engine tvořil PC verzi ukázky ze zrušeného Silent Hills, na němž pracoval Hideo Kojima se svým týmem ze studia Kojima Productions. Ze Silent Hills jsme ale viděli pouhou ukázku, takzvané P.T. (hratelný teaser), který byl vydán v srpnu 2014 na konzoli PlayStation 4. Poté Konami zrušilo projekt a Kojima se s japonskou společností ve zlém rozešel. Pak znovu založil Kojima Production a ve spolupráci se Sony připravuje tajemnou akční adventuru Death Stranding.

Právníci Konami už jednou P.T. řešili. Před časem jiný amatér vytvořil také demo pro PC. S Konami se ale dohodl na jeho smazání a ta ho za odměnu zaměstnala. Uvidíme, jak dlouho na internetu vydrží dílo od RadiusGordelloa. To si dokonce na počítači můžete zahrát ve virtuální realitě.

[reklama]

P.T. je horor z pohledu první osoby. Dle mnohých se jedná o jeden z nejděsivějších zážitků a je opravdu škoda, že Silent Hills v této formě nevznikne. Pokud se plná verze držela ukázky, tak jsme tady mohli mít nejlepší horor všech dob.

Máte pro strach uděláno? Tak P.T. pro PC bezplatně stáhnete na itch.io. Snad tam nějakou dobu vydrží.

[reklama]

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře