Úvodní scéna z Mafie v Unreal Enginu 4

Hej kamaráde, pozdravuje tě Don Salieri! Asi jedna z nejznámějších vět jednoho z největších českých herních klenotů vůbec. Mafia. Nikdy nezapomenu, jak jsem se poprvé projížděl tím obrovským městem, plnil různorodé mise a nedočkavě hltal úžasný příběh mafiánské rodiny plnými doušky. Nemohu opomenout také fenomenální český dabing a závody aut proslulé svojí vysokou obtížností. Už to bude bezmála 17 let od jejího vydání.

Čas letí jako voda a sním i technický a grafický pokrok her. S různými remastery a remaky se doslova roztrhl pytel. Mafii sice nikdo nepřislíbil nový kabátek, ale i tak má tato hra po celém světě dost fanoušků a jeden z nich Oleg Demchenko přepracoval úvodní scénu z pokoje s psacím strojem do Unreal Enginu 4 s použitím Voxel Global Illumination 2.0.

[reklama]

Výsledek vypadá opravdu úchvatně a můžeme si bohužel jen domyslet, jak by vypadala asi celá hra. Ta dobrá zpráva ovšem je, že Demchenko dal upravenou úvodní scénu volně ke stažení, tak si ji může každý z nás stáhnout (zde a zde) a pokochat se tou nádherou. Bohužel není to ideálně optimalizované a celé to běží v nižších FPS, než bychom si přáli.

Jestli bude někdy první Mafia přepracovaná se můžeme nyní jen dohadovat. Nicméně pár let zpět nikdo netipoval že bude remake Resident Evilu 2.

[reklama]

Prozatím nám nezbývá nic jiného než si za Toma s jeho kumpány Pauliem a Samem zahrát tak jak jsme byli zvyklí, hezky po staru.

Uvítali byste remaster/remake první Mafie?

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře