V Mount & Blade 2: Bannerlord bude možné popravovat důležité nepřátele

Aktuálně probíhá uzavřená multiplayerová beta Mount & Blade 2: Bannerlord, takže vybraní členové komunity, které zvolili sami tvůrci, mohou již druhý plnohodnotný díl Mount & Blade vesele hrát a moc neřešit, že stále neznáme datum vydání a ještě nějakou dobu se ho asi nedozvíme. Běžní smrtelníci však musí nadále čekat, a tak nezbývá než si to čekání zkrátit dalším nášupem blogových příspěvků a materiálů, jejichž prostřednictvím vývojáři ze studia TaleWorlds Entertainment Bannerlord přibližují.

S ohledem na multiplayerovou betu máme k dispozici podrobnější informace nejen o samotném betatestu, ale i o kapitánském režimu nebo herních třídách (tento článek není na rozdíl od ostatních zatím přeložený do češtiny). Tvůrci však přesto stále věnují více prostoru singleplayerové kampani, a tak se v předešlých týdnech a měsících rozepsali třeba o logistice kampaně, ekonomice a obchodu, obléhání pevností, obecným principům obléhání, bitevním plánu či akcích a reakcích. Řadu informací mohou poodhalit také rozhovory s vývojáři zaměřené na testování, programování hratelnosti a programování kampaně.

Dost možná nejzajímavější blogový příspěvek se však zaměřuje na popravy. Něco takového nebylo v předešlých dílech série, zejména v nejpopulárnějším Warbandu, možné. Vaše postava byla vždy nesmrtelná, takže mohla být maximálně obírána o majetek a vláčena napříč herní mapou, zrovna tak vy jste se nikdy nemohli navždy zbavit nepřátelských lordů. To se však s Bannerlordem mění.

[reklama]

„Samotná exekuce má řadu důsledků, které vás utvrdí v tom, že jde o významnou, ale draze zaplacenou akci. Závažnost následků se liší v závislosti na tom, koho se hráč rozhodne popravit. Exekuce nečestného pána je v očích vašich lordů mnohem přijatelnější než poprava čestného, ale i tak se jim to líbit nebude. Koneckonců, lordi jsou součástí vládnoucí elity a takové tresty nejsou vhodné pro jejich postavení! Stejně tak klan a frakce popraveného nebudou příliš nadšení z toho, že jeden z jejich příbuzných zemřel takovým způsobem, a vztahy mezi oběma stranami tak budou vážně poškozeny. A co je horší, poprava čestného pána sníží váš vlastní rank cti, takže sami můžete skončit jako nečestní.

„Pokud skončíte jako nečestný kvůli popravám, které z jakéhokoli důvodu provádíte, není to úplně konec světa. Budete penalizováni ve vztazích s většinou ostatních šlechticů, ale může to stále fungovat. Odteď se však budete muset mít velmi na pozoru. Popravy jsou k dispozici i AI pánům a nyní, když jste nečestní, vaši nepřátelé vás mnohem pravděpodobněji zkrátí o hlavu, pokud se jim podaří vás zajmout.“

Nyní nezbývá než vyhlížet další blogové příspěvky a čekat na srpnový Gamescom, na němž budou tvůrci Mount & Blade 2: Bannerlord znovu veřejně prezentovat. Kdo ví, třeba se konečně dočkáme oznámení data vydání.

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře