V taktické RPG hře Warsaw prožijete Varšavské povstání. Hrdinové jsou lidé z masa a krve

V rámci nezávislé herní scény vznikají často zajímavé hry, kterým by velké vydavatelské společnosti nedaly šanci. Jedním z nich je titul Warsaw od polského studia Pixelated Milk. Tenhle nenápadný projekt se inspiroval u Darkest Dungeon a odehrává se v létě 1944. Jeho zápletkou je kontroverzní Varšavské povstání, v němž figurují obyčejní lidé z masa a kostí. Vývojáři zdůrazňují, že často budeme nuceni učinit nepříjemná morální rozhodnutí.

Tohle taktické tahové RPG se odehrává na zrekonstruované mapě Varšavy roku 1944. Tvůrci využili historii a některé okamžiky města, které se postavilo nacistickému útlaku, si upravili. Našim úkolem bude z mužů, žen, vojáků a civilistů, mladých i starých sestavit tým, který se postaví nepříteli. Přesto ale nečekejte, že nakonec vyhraje. Pixelated Milk se drží reality a jak z historie známe, kampaň hry skončí katastrofou. Cílem vývojářům je seznámit svět s Varšavským povstáním a ukázat hráčům strach a beznaděj doprovázející tyto hrdiny.

[reklama]

Grafická stránka hry je dvourozměrná a ve stylu komiksu. Oproti Darkest Dungeon není tak temná, ale to je z důvodu, že budeme bojovat převážně v ulicích nebo v lese. Boje probíhají v tahovém režimu a každý hrdina je jedinečný, má specifické schopnosti, možnosti a útok.

Video níže, které přinesl americký portál IGN, ukazuje jednu z misí. Hráč si vybere povstalce do mise a vybaví je zbraněmi. Další fází je cesta po městě a poté boj. Během střetů je důležité využívat dovednosti, nabízené bonusy a polohu nepřítele. Smrt spojence znamená jeho definitivní ztrátu. Zároveň přijdete o veškeré bonusy, které týmu poskytoval.

[reklama]

Hra Warsaw vyjde 4. září na počítače. Později bude dostupná i na konzolích PlayStation 4 a Nintendo Switch.

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře