Ve sci-fi dobrodružství Observation budeme hrát za umělou inteligenci kosmické stanice

V první epizodě nového PlayStation pořadu State of Play jsme viděli příběhový trailer ze sci-fi adventury Observation, v níž se staneme umělou inteligencí S.A.M. na kosmické stanici a budeme se snažit pomoct doktorce Fisherové, která přežila nějakou katastrofu, ovládáním řídících systému stanice, kamer a dalších nástrojů.

„Na začátku tohoto dobrodružství záhadná událost způsobila, že stanice ztratila energii a donutila S.A.M. k restartu. S.A.M. musí pracovat v nouzovém režimu (většina systémů je offline) s jediným členem posádky, kterým je doktorka Emma Fisherová, a pokusit se obnovit systémy a zjistit osud stanice a její posádky,“ přibližují tvůrci svou hru.

[reklama]

Vývojáři ze studia No Code popisují Observation jako příběhový thriller a sci-fi dobrodružství, které je unikátní ve své prezentaci a pohledu. Záchrana stanice se odehraje z pohledu kamer a různých systémů, které využijeme k řešení hádanek, navigaci v prostředí, odkrývání příběhu a pomáhání Emmě.

[reklama]

„Jedním z klíčových pilířů hry je přítomnost hráče v příběhu. S.A.M. se po počátečním výpadku systému změnila. Není si jistá jak nebo proč, ale samotný fakt, že hráč ovládá umělou inteligenci má dopad. Zvědavost, průzkum, dokonce i chyby – to jsou prvky, kterým by AI neměla být vystavena, ale akce hráče přidávají lidské prvky; je to sebeuvědomění S.A.M.“

Observation vypadá na zajímavé vesmírné dobrodružství, které se inspirovalo u Alien Isolation od Creative Assembly. Hra vyjde 21. května 2019 na PlayStation 4. V době oznámení – rok 2018 – se psalo i o PC verzi. Ta byla ovšem ze Steamu odstraněna a na oficiálních stránkách o ní není jediné slůvko. Může to znamenat časovou exkluzivitu pro PS4, přesun ze Steamu na jiný obchod (Epic Games Store) a v tom nejhorším případě zrušení PC verze. Z největší pravděpodobností je to přesun na Epic Games Store, kde bude mít PC verze roční exkluzivitu, ze Steamu hra zmizela a najednou se objevila v obchodě Epicu – zatím bez vyjádření vývojářů/vydavatele.


Zdroje: playstation blog, tisková zpráva

, , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře