Ve slovenské budovatelské strategii Workers & Resources: Soviet Republic řídíte vlastní republiku za dob socialismu

Košické studio 3DIVISION vám něco řekne v případě, že jste hráli vrtulníkovou akci Air Missions: HIND, arkádový Foosball: World Tour nebo letecké válečné simulátory ze série Air Conflicts. Před pár lety se vývojáři vydali vlastní cestou a rozhodli se zkusit prosadit netradiční real-time budovatelskou strategií zasazeno do socialismu. Navrhnete a postavíte svou vlastní republiku a přestavíte chudou krajinu na bohatou průmyslovou velmoc.

Líbí se vám nápad? Workers & Resources: Soviet Republic dorazí již zítra odpoledne do předběžného přístupu na Steamu. Tato verze má být plně hratelná a stabilní a cílem je prověřit strukturu a zapracovat více na optimalizaci a technickým vylepšení. V early access má nadějný projekt zůstat rok až dva, ovšem záleží na zájmu hráčů. „Pokud hra bude mít dostatečný zájem hráčů, může zůstat ve vývoji delší dobu,“ píše studio 3DIVISION.

[reklama]

Na svá bedra dostanete správu všech aspektů republiky. Musíte plánovat hospodaření a ekonomickou stránku své země. Rozhodovat budete o těžbě nerostných surovin, výrobě v továrnách, výstavbě nových budov, investování, ale i o svých lidech, kteří budou za vás odvádět tu nejtěžší dřinu. K tomu musíte vybudovat cesty, železnice, chodníky, dopravníky, potrubí a elektrické vedení. Strategicky umisťovat své továrny a spojit je tak, aby vytvářely co nejefektivnější celek.

[reklama]

Při tom všem nesmíte zapomenout na obyvatele své země. Jim se budou líbit nová sídliště, hospody a restaurace, kina, hřiště nebo obchoďáky. Jenom tak je udržíte v dobré náladě a při dobré náladě se hned lépe a rychleji pracuje. Samozřejmě budete kupovat a prodávat zdroje a výrobky do ostatních spřátelených socialistických republik za rubly, nebo na západ za dolary. Hra simuluje ekonomiku, ceny zboží a zdrojů se na globálním trhu mění a vyvíjejí. Jeden den můžete prodat ropu za 100 dolarů a další to může být 200 nebo 50 dolarů. Společně se změnou cen, požadavků obyvatel a dalších věcí se zvyšuje obtížnost celé hry a vy budete potřebovat více zdrojů, abyste udrželi lidi v dobré a pracovní náladě.

Ve Workers & Resources: Soviet Republic existuje více jak 30 surovin a zboží, které je možné těžit, vyrábět a dopravovat. Když chcete například vyrábět oblečení, musíte nejprve vyrobit látku, potom ji převést do továrny, kde se oblečení teprve vyrobí. Hotové oblečení pak můžete exportovat do obchodu, kde si ho mohou koupit vaši obyvatelé. Každý výrobek nebo surovina má specifické vlastností, například ropu je nutné naložit do speciální cisterny a na nakládání štěrku je nutná speciální nakládací stanice s dopravníky. Tekuté suroviny jako je ropa nebo palivo se skladují pouze v nádržích, zatímco suroviny jako je dřevo, železo, desky apod. mohou být uloženy ve venkovních skladovacích prostorech, tím pádem nejsou tak náročné.

V gameplay záběrech se Workers & Resources: Soviet Republic prezentuje v dobrém světle. Pro někoho může být překážkou horší grafika, ale takový styl k socialismu celkem pasuje a evokuje tehdejší dobu. Hru naleznete již zítra na Steamu v Early Access a přítomny budou české titulky. Váš počítat by měl disponovat operačním systémem Windows 7, Windows 8 nebo Windows 10, procesorem 2,5 GHz Dual Core, 8 GB RAM, grafickou kartou kompatibilní s DirectX 11 a 5 GB volného místa na pevném disku.


Zdroje: tisková zpráva

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře