Ve vývoji jsou tři projekty ze světa Cyberpunku

Je to už nějakou dobu, co CD Projekt RED sháněl specialistu na multiplayer. Teď máme potvrzeno, že skutečně ve známém polském studiu vzniká multiplayerový projekt. Tvůrci Zaklínače totiž pracují celkem na třech projektech ze světa Cyberpunku. Tím nejdůležitějším a zatím ohlášeným je Cyberpunk 2077, který vyjde 16. dubna 2020 na PC, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulky. Druhý projekt je multiplayerový a třetí něco dalšího, možná velké pokračování Cyberpunku 2077. Všechny tři projekty potvrdil Adam Kiciński, prezident a generální ředitel CD Projektu RED, společně s finančním ředitelem Piotrem Nielubowiczem.

„Pracujeme na třech Cyberpunkových věcech – hlavní hře a dalších dvou projektem. Máme tři týmy,“ řekl. A Nielubowicz dodal: „Náš další velký projekt bude také ze světa Cyberpunku. Pracujeme na něm a zacházíme s ním jako s velkým a inovativním projektem.“

[reklama]

Z ekonomického pohledu dávají tři projekty ve světě Cyberpunku smysl. Vývoj rozsáhlého akčního RPG titulu Cyberpunk 2077 je velmi nákladný a když se k němu přidají další dvě hry, tak CD Projekt RED se může těšit na větší příjmy i rychlejší rozšíření značky.

Otázkou je, o jaké projekty přesně jde. Napadá mě něco ve stylu karetního Gwentu u Zaklínače 3. Stejně tak může jít o nějakou odbočku v rámci hry (spin-off), případně se CD Projekt RED inspiruje u Rockstaru s GTA Online pro Grand Theft Auto V a Red Dead Online u Red Dead Redemption 2 a vytvoří multiplayerovou hru podle Cyberpunku 2077.

[reklama]

Potom je tu samozřejmě Zaklínač. Popularita Geralta z Rivie je obrovská a CD Projekt RED si jistě nenechá tuhle příležitost v budoucnu proklouznout mezi prsty. Jak ale víme, už to bude bez hlavního hrdiny Geralta. Ve světě Zaklínače je ale tolik rozmanitých a zajímavých postav, že to vadit jistě nebude.

Co myslíte?


Zdroj: bankier.pl

, , , , , ,

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 je akční sci-fi RPG od autorů Zaklínače z polského studia CD Projekt RED.

Datum vydání: 16.04.2020 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Cyberpunk 2077
[reklama]
[reklama]

Komentáře