Vesmírné sci-fi hře Pioneer nedal Ubisoft šanci

Součástí hackerské akční open-world adventury Watch Dogs 2 byla mise vyžadující po hráčích nabourat se na servery Ubisoftu a dostat se k tajným dokumentům v kancelářích studia v San Franciscu. Hlavní protagonista hry Marcus Holloway se do sítě dostal a spatřil teaser na neoznámenou hru.

Šlo o plnohodnotný Easter Egg, který nebyl vymyšlený. Ubisoft tuhle hru skutečně vyvíjel a měl s ní v plánu velké věci. Zmiňovaný titul byl ve vývoji pod kódovým označením Pioneer, šlo o vesmírnou sci-fi hru a plnohodnotného oznámení se měla dočkat o rok později. Bohužel k tomu již nedojde, hned několik bývalých vývojářů z Ubisoftu na sociální síti potvrdilo, že Pioneer byl zrušen.

[reklama]

Jako první o pohřbení Pionneru informoval Alex Hutchinson, ex-režisér Assassin’s Creed 3 a Far Cry 4, jenž je v současné době spoluzakladatelem Typhoon Studios, kde připravují Savage Planet.

[reklama]

My projekt odpočívat ještě nenecháme, než na něj zapomeneme, připomeneme si, co byl vlastně zač. Titul se mohl podobat Starlink: Battle for Atlas a připravovanému Beyond Good and Evil 2, měli jsme objevovat vesmír, tedy na styl No Man’s Sky od Hello Games. Vývoj ale nešel podle plánu, hra v roce 2017 oznámena nebyla a už ani nebude. Je to škoda?

, , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře