Vězeňský simulátor Prison Architect i s vývojáři patří Paradoxu

Tvůrci oblíbené hry Prison Architect (na Steamu velmi kladné recenze, obsahuje české titulky) mají nového šéfa. Studio Introversion Games koupila švédská společnost Paradox Interactive, která se specializuje na takzvané grand strategie v podobě Europa Universalis a Stellaris. Paradox má ve svém katalogu i budovatelské simulátory City: Skylines a Surviving Mars, které pravidelně zásobuje placenými DLC.

Výkonný ředitel Paradox Interactive řekl, že se Introversion Games skvěle hodí do jejich portfolia her. Spoluzakladatel Introversion Games zase vyjádřil touhu zůstat nadále malým týmem se zaměřením na nezávislé hry. Teď ale mají pod sebou velkého vydavatele a nemusejí mít strach o financování. Vedení Paradoxu vidí ve značce Prison Architect velkou příležitost. Fanoušci prý budou z rozšíření hry nadšeni, stejně jako byli příznivci City: Skylines a Surviving Mars. Zároveň ale nemáme očekávat nějaká placený rozšíření pro původní hru. Mark Morris se s týmem z Introversion Games chce vrhnout do nového dobrodružství. Pravděpodobně to znamená nový Prison Architect.

[reklama]

Prison Architect vyšel v roce 2015 na počítače a prodal zhruba 1,25 milionu kopií. O rok později se objevil na konzolích a další rok následovaly mobily. Paradox v tiskové zprávě uvádí prodeje přes dva miliony.

„Slunce svými ranními paprsky laská malebný kousek venkovské půdy a čas začíná běžet. Musíte se do toho opřít a rychle postavit společnou celu pro čerstvou várku nebezpečných vězňů, kteří už do vaší budoucí káznice míří ve žlutém autobusu. Vaši dělníci skládají cihlu k cihle a vy je nemůžete nechat ani na okamžik vydechnout, jelikož vzápětí se musí pustit do budování prvního skutečného bloku s celami, abyste měli kam umístit další skupinu vězňů. A jakmile budou mít všichni kde složit hlavu, začne teprve ta pravá zábava. Budete potřebovat jídelnu, ošetřovnu a strážnici… no jistě, a nezapomeňte napojit záchody na kanalizaci, jinak si nepřejte vidět, co se stane. A co třeba sportoviště? Nebo samotky? Či třeba místnost pro popravy?“ uvádí Steam v popisku hry.

[reklama]

, , , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře