Virtuální realita na PS4 bez kabelu? Odhalen patent na nový model PlayStation VR

Souprava PlayStation VR pro virtuální realitu na konzolích PlayStation 4 přinesla nový zážitek z hraní. Ponořili jsme se do herního světa novým způsobem, ale pár much na kráse tohle zařízení má. Nejčastěji je skloňována horší grafika, mírné záseky nebo nepříjemná nevolnost, která u některých přeroste až ve zvracení. Virtuální realita pro každého není, je rozumné dávkovat nové zážitky postupně a na hry si zvykat, hlavně ty pohybové. Mezi další stížnosti se řadí kabel, jenž při hraní překáží.

Kabel spojuje brýle PlayStation VR s krabičkou sloužící jako procesní jednotka. Podle nového patentu zkouší Sony propojit zařízení pomocí bezdrátové technologie a programu schopném přepínat kmitočtové pásmo. Ostatní kabely by zůstaly. Když přijdeme o kabel, tak je otázkou kvalita přenosu a výdrž baterie, která by v brýlích musela zákonitě být.

[reklama]

Bude patent někdy přiveden k životu? To je těžké odhadnout. V září 2018 například Sony požádala o patent s vestavenými senzory a teploměry u PlayStation VR, které kontrolovaly pohyb hráče a jeho polohu. Pokud by se hráč necítil dobře a dělalo by se mu nevolno, systém by sám upozornil na problém. Zatím ale tento patent využit nebyl. Možná přijde na řadu s PlayStation 5, novou generací konzole, jež by do pár let měla vyjít a nahradit PS4.

Nový patent Sony na PlayStation VR s bezdrátovým propojením headsetu.

Co nabízí PlayStation VR:

[reklama]

5,7″ obrazovka OLED
S přizpůsobenou obrazovkou OLED ožijí neuvěřitelně reálná 3D prostředí.

Výhled v rozsahu 360 stupňů
Ať se otočíš jakýmkoli směrem, pohltí tě hloubka obrazu soupravy PS VR v rozsahu 360 stupňů a staneš se součástí živého, dýchajícího světa s plynulým rozsahem pohybu.

120 snímků za sekundu
Kombinace plynulého obrazu a ultranízké latence zajišťuje neuvěřitelně pohlcující herní svět.

3D Audio
Objev nový rozměr zvuku s převratnou technologií 3D Audio, která umožňuje přesně vnímat směr a vzdálenost zvuků, které přicházejí shora, zdola a ze všech stran.

Vestavěný mikrofon
Chatuj se svými přáteli online, prober herní taktiku a více se ponoř do virtuálního světa s použitím mikrofonu integrovaného do soupravy.

PlayStation Camera
S duálními objektivy a 3D hloubkovými snímači sleduje kamera PlayStation Camera polohu soupravy, pohybového ovladače PlayStation Move a světelné lišty ovladače DUALSHOCK 4 všude, kde jsi, čímž zajišťuje, že jsi stále v centru svého herního světa ve virtuální realitě.

Přesné sledování
Devět indikátorů LED umístěných na přední a zadní straně soupravy PS VR je sledováno kamerou PlayStation Camera, což zajišťuje totální přesnost polohy v herním světě kdekoli v místnosti.

Ovladač DUALSHOCK 4
Oblíbené přesné ovládání systému PS4 dostává se soupravou PS VR nový rozměr; každá hra je kompatibilní s bezdrátovým ovladačem DUALSHOCK 4 a současné neustálé sledování světelné lišty ještě více vylepšuje pohyb ve hře.

Pohybový ovladač PlayStation Move
Zapoj do hry své ruce a měj svoje zážitky ve virtuální realitě plně pod kontrolou. Budeš mít lepší a uvěřitelnější pocit, že tam skutečně jsi.

Zaměřovací ovladač PS VR
Nepromarni ani výstřel a sleduj svůj ovladač ve hře jako virtuální zbraň, abys měl ve střílečkách kompatibilních se soupravou PS VR mnohem přesnější mušku.


Zdroje: playstationlifestyle.net, playstation.com

, , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře