Výroba handheldu PS Vita skončí v roce 2019. Sony neplánuje nástupce

Pomalu končí další kapitola značky PlayStation. Společnost Sony ukončí v příštím roce výrobu handheldu PlayStation Vita a po téměř 15 letech se poroučí z handheldového trhu. Přitom s PSP jsme zažili spoustu skvělých a nezapomenutelných okamžiků. Vita, která se na svět vyklubala v roce 2011, měla pokračovat v éře PlayStation Portable a být právoplatnou konkurencí pro dominantní Nintendo 3DS. Ke smůle Sony se tak nestalo.

PlayStation Vita si nedokázala najít místo na trhu. Ono by možná vzniklo, ale to by na přístroj musely vycházet odpovídající hry. Ano, máme na PSV skvělý Resident Evil: Revelations 2, zábavné LittleBigPlanet, střílečku Killzone: Mercenary nebo dobrodružné Uncharted: Golden Abyss, ale to ani za mák nestačí. Sony to s tímhle handheldem projela na plné čáře s nedostatkem zajímavých titulů. V posledních letech vycházely na Vitu především japonské záležitosti, které nejsou v Evropě a Americe tak oblíbené. Ty byly občas obohacovány o různé menší nezávislé projekty. Sama Sony skončila s vývojem her pro PSV již v roce 2015.

[reklama]

Sony si uvědomila, že handheld je mrtvý a v roce 2019 ho definitivně pohřbí. Skončí výrobu i prodej v domovském Japonsku. Ke smůle hráčů, kteří si PSV oblíbili, nemá společnost žádné plány na nástupce. Distribuce handheldu u nás již skončila a od března 2019 přestanou být hry pro Vitu zahrnuty v měsíční nabídce pro členy PlayStation Plus. To se týká i konzole PS3.

Nikdy neříkej nikdy. Jednoho krásného dne se Sony může do světa handheldu vrátit. To Hiroyuki Oda, nový viceprezident společnosti, v rozhovoru s japonských magazínem Famitsu nepopírá.

[reklama]

Máte nebo měli jste PlayStation Vita? Pokud ano, na jaké hry vzpomínáte? Napište nám do komentářů, ať se společně o zážitcích na tomto handheldu pobavíme.[reklama]
[reklama]

Komentáře