Vývoj PS4 exkluzivity God of War mapuje téměř dvouhodinový dokument. Podívejte se na něj s českými titulky

Je těžké tomu uvěřit, už je to více než rok od doby, co God of War vyšlo na PlayStation 4 s českými titulky. Po roce a bezmála jednom měsíci k tomu nás Sony zve do zákulisí vývoje prostřednictvím téměř dvouhodinového dokumentu. Ten je obohacen o české titulky.

Vůbec poprvé se můžeme podívat na tvorbu takto rozsáhlé hry, kterou nejvíce ovlivnil režisér Cory Barlog. Ten se po pauze vrátil do studia v Santa Monice, ale byl jiný než dříve. „Bylo na první pohled vidět, že je z něj úplně jiný člověk. Oženil se, stal se otcem a najednou tu byl Cory Barlog s úplně jiným příběhem,“ prozradila v dokumentu Shannon Studstill, šéfka Santa Monica Studio, proměnu muže, který byl kreativním ředitel prvního God of War z roku 2005 i jeho následovného pokračování a je to právě on, kdo se postaral o příběh, jenž jsme v loňském God of War zažili, emocionální příběh Krata a jeho syna. Sama Studstill chtěla, aby se Barlog do týmu vrátil a pomohl jim přivést na svět nové God of War.

[reklama]

Studstill a ostatní v Santa Monice totiž věděli, že Kratos u hráčů skončil. „Takže Kratos mohl buď zmizet, nebo začít s čistým štítem,“ prozradil Barlog možnosti, které měli. A vybrali si druhou možnost. Restartovali slavnou značku, udělali spoustu změn, včetně jiné kamery (přes rameno). A ono to vyšlo. God of War se stal jedním z nejlepších titulů roku 2018 a na konzoli PS4 slaví tohle dobrodružství velký úspěch.

Kratos z původního God of War

[reklama]

„Když jsem se vrátil do Santa Monicy, snažili jsme se přijít na to, co vlastně chceme dělat. To, co jsme nechtěli totiž bylo jasné: udělat zase jenom další díl God of War. Věděli jsme, že ten samý Kratos, zuřivostí zaslepený blázen, už nebude fungovat,“ vypráví v dokumentu Cory Barlog. Už v té době věděl, že hráči s Kratem skončili. „Začal jsem si pohrávat s myšlenou, co by bylo, kdyby Kratos dostal druhou šanci. Když jsem se já sám stal otcem, změnil se mi pohled prakticky na všechno,“ říká dále Barlog. A přesně to udělali u Krata, změnili mu život, změnili mu pohled na svět.

„S nápadem přivést zpět Coryho a spolu s ním jeho původní vizi celého světa God of War přišla vedoucí studia. Dali jsme mu možnost, aby dokázal přijít s nápadem, jakým způsobem můžeme celou značku oživit. Jakým způsobem ji udělat nejen lepší a větší, ale hlavně jinou,“ řekl v dokumentu další člen studia. Do té doby vnímali hráči Krata jako neřízenou zlobu.

„Kratos nevede žádnou duchaplnou konverzaci. Prostě ti jenom urve hlavu. Jako postava má jediný rozměr, což bylo bezva v první hře pro roli antihrdiny, ale nikam se nevyvinul,“ řekl Barlog na jedné z prvních porad s týmem své hlavní námitky k postavě, která je středobodem značky God of War.

V té době – rok 2013 – byl ve vývoji ale ještě jiný projekt, odlišný od všeho, co do té doby v Santa Monice vzniklo. Tenhle projekt měl být bez zbraní. Studio mělo být rozděleno na dva týmy, které by mezi sebou spolupracovali, sdíleli technologie a navzájem si vypomáhali. Chystal se i přesun do nových, moderních kanceláří, ale pak vše zasáhl nezdar a propouštění. I to ale dokázali v Santa Monice přežít, nastěhovali se do nové budovy s moderními technologiemi a samostatnou místností pro nahrávání pohybů herců a po všech nástrahách dokázali vytvořit nové God of War.

V dokumentu je toho k vidění mnohem více. Určitě se na něj podívejte, uvidíte, co vše vývojáři řešili, jaké byly jejich myšlenkové pochody atd.

, , , ,

God of War

Pomstu olympským bohům má Kratos za sebou a teď se pohybuje v říši severských božstev a netvorů. V tomto tvrdém a nelítostném světě bude nejen muset bojovat o přežití a zároveň učit svého syna, aby dokázal totéž… ale také se bude snažit zabránit mu, aby opakoval krví potřísněné omyly, jichž se Duch Sparty dopustil.

Datum vydání: 20.04.2018 Platforma: PS4 Lokalizace: České titulky

Více informací o hře God of War
[reklama]
[reklama]

Komentáře