Vývojáři Gears 5 bojují proti kouření. V pokračování střílečky nebudou hrdinové kouřit ani doutníky

Desátník Michael Barrick je ve hrách série Gears of War často vidět s doutníkem, ale v připravovaných Gears 5 nic takového nebude. Vývojáři ze studia The Coalition bojují proti kouření a rozhodli se, že tenhle nešvar nebudou ve své hře podporovat. Asociace proti kouření jejich rozhodnutí chválí, zatímco fanoušci jsou na pochybách.

„Ničivé dopady kouření jsem viděl z první ruky. Můj táta kouřil a zemřel na infarkt ve 38 letech,“ prozradil Rod Fergusson, šéf studia The Coalition, který byl v té době čtyřletým dítětem. „Vždy pro mě bylo důležité, abych kouření nevyužíval jako část vyprávění. Rozhodli jsme se, že v Gears 5 a ve světě Gears of War se kouření vyhneme nebo ho výrazně omezíme,“ dodal.

[reklama]

Rozhodnutí Fergussona a jeho týmu se líbí generálnímu ředitelovi a prezidentovi asociace proti kouření. „Gratulujeme vývojářům k tomuto, že vynechají kouření ve svých hrách. Jsme přesvědčeni, že jejich rozhodnutí povzbudí další vývojáře her, aby je následovali a nabídli herní zážitek bez reklamy na tabák,“ řekl Robin Koval z americké neziskové organizace Truth Initiative.

Fanoušci série Gears of War mezitím poukazují na zvláštní rozhodnutí. Nejde jim na rozum, že kouření vadí, ale zobrazení brutálního násilí už nikoliv. Sám Fergusson se hájí a tvrdí, že k žádné cenzuře u Gears 5 nedošlo z jednoho prostého důvodu: Od samotného začátku s kouřením ve hře nepočítal.

[reklama]

Truth Initiative bojuje proti kouření již mnoho let a kritizovala například Blizzard za doutník v ústech hrdiny McCreeho. Nezisková asociace je přesvědčena, že existuje souvislost mezi zobrazením kouření ve hrách a pravděpodobností, že mladí lidé začnou kouřit. Proto vydala seznam her zaměřených na teenagery, ve kterých se kouří. Jde mj. o Overwatch, StarCraft II: Wings of Liberty, Uncharted 4: A Thief’s End, We Sing, XCOM 2 a Injustice: Gods Among Us.

Vadí vám, že hrdinové v Gears 5 nebudou kouřit?

Kampaň Gears 5 je vytvořena pro jednoho až tři hráče, kteří mohou bojovat po boku v online hře, nebo spolupracovat v režimu rozdělené obrazovky. Příběh se soustředí na Kait Diazovou, kterou v rozpadajícím se světě na nebezpečné cestě doprovází protagonisté předešlých dílů: JD Fenix, Del a známý Marcus Fenix, bývalý hlavní hrdina Gears of War.

Gears 5 vyjdou 10. září na PC s Windows 10 a Xbox One.


Zdroj: kotaku.com

, , , , , ,

Gears 5

Pokračování série Gears of War. Lidská závislost na technologii se stala jeho zhoubou a nepřátelé se spojují, aby zničili všechny přeživší. Odcestujte zpět jako Kait, abyste odhalili počátek Sarančat a bojujte s vaší jednotkou, abyste ochránili to, co zbylo.

PC verze pouze digitálně, vyžaduje Windows 10.

Datum vydání: 10.09.2019 Platforma: PC | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Gears 5
[reklama]
[reklama]

Komentáře