Vývojáři vyzývají k bojkotu šedých prodejců. Raději hru ukradněte, vzkazují hráčům

Šedí prodejci digitálních klíčů leží v žaludku velkých a malých vývojářských týmů již roky. Neautorizované digitální obchody nabízejí jejich hry hráčům za nižší částky, ovšem vývojáři z těchto peněz nemají ani korunu. Důvodem je původ prodaných klíčů. Ty pocházejí z různých zdrojů. Často jde o kódy koupené přes ukradenou kreditní kartu, z jiných trhů, kde je cena prodávané hry nižší než u nás, nebo se jich nepovoleným způsobem takto zbavil některý z distributorů a vydavatelů.

Nejznámějším šedým prodejce je obchod G2A, který se brání a tvrdí, že je pouze takovým virtuálním tržištěm. Podle vyjádření firmy nemá možnost kontrolovat odkud prodávané klíče pocházejí. Obchod tedy neporušuje zákony, ale často je na hraně.

[reklama]

Na problém s G2A nyní poukázal Mike Rose, zakladatel britské vydavatelské společnosti No More Robots. Rose si všiml, že si G2A zaplatilo ve vyhledávači Google sponzorovanou reklamu na jejich hru Descenders a všem, kteří budou hledat Descenders se zobrazí reklama na koupi hry přes G2A. Ovšem z takového prodeje nemají v No More Robots ani korunu.

„Prosím, pokud si budete chtít koupit hru z G2A, tak si místo toho stáhněte warez verzi. Opravdu! Vývojáři z tohoto prodeje nevidí ani korunu,“ dodal Mike Rose na Twitteru. V bojkotu G2A ho podpořilo studio Rage Squid, které napsalo, že šedí prodejci je stojí spoustu peněz. Na vývojáře se totiž obracejí lidé s případnými reklamacemi a problémy, k čemuž u warez verzí pochopitelně nedochází.

[reklama]

Kupujete hry pouze u autorizovaných prodejců, nebo se snažíte co nejvíce ušetřit a využíváte šedé prodejce klíčů jako je G2A?

,

[reklama]
[reklama]

Komentáře