Za rok skončí podpora operačního systému Windows 7

Windows patří mezi nejrozšířenější operační systémy na světě. Proto Microsoft upozorňuje, že tohle bude poslední rok, kdy bude technicky zabezpečovat Windows 7. I přes to, že Windows 7 byl uveden na trh v roce 2009 a po šesti letech přišel Windows 10, tak je stále obrovská spousta lidí, co se s Windows 7 nedokáže rozloučit. Dokonce i potom, co byl všem uživatelům sedmiček a osmiček umožněn bezplatný upgrade na desítky.

Po 14. lednu 2020 ale dojde k ukončení podpory Windows 7. Nečekejte tedy již žádné aktualizace ze strany Microsoftu. Podpora bude možná jen pro podniky, které si ji vyloženě připlatí.

[reklama]

Takhle se vyjádřil Microsoft v září loňského roku: „Podpora pro Windows 7 bude ukončena k 14. lednu 2020. Microsoft nebude nadále podporovat bezpečností ani technické updaty pro zařízení běžící na operačním systému Windows 7. Proto je čas přejít již dnes na Windows 10.“

Podle dostupných informací trvalo Windows 10 více jak tři roky, než se procentuálně dostal před svého staršího kolegu. Se svými 39,22 procenty uživatelů je v těsném vedení, oproti 36,9 % pro Windows 7. Pravděpodobně bude vedení stále narůstat s přibývajícími roky, ale i tak je to důkazem, jak je Windows 7 nesmírně populární operační systém.

[reklama]

V herním odvětví se už dá hovořit o dominanci Windows 7, podle statistik ze Steamu více jak 64 % hráčů používá Windows 10 oproti 28 % pro Windows 7.

Pokud patříte k těch 28 %, váš čas se pomalu nachyluje a bude potřeba přesedlat na novější operační systém. Rok dokáže utéct jak voda, proto to neodkládejte na poslední chvíli.

Začátkem letošního roku ukončilo Valve na Steamu podporu Windows XP a Windows Vista.

Vlastníte Windows 10 nebo jste zastáncem Windows 7?

, ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře