Zapomenutý hrdina Fenyx zachraňuje řecké bohy ve hře Gods & Monsters od autorů Assassin’s Creed Odyssey

Společnost Ubisoft díky svým známým sériím stojí na pevných základech a čas od času umožní svým týmům experimentovat s nevšedními nápady. Vývojáři kanadského studia Ubisoftu, kteří sídlí ve městě Québec, dostali po dokončení Assassin’s Creed Odyssey zelenou a mohli se pustit do své vysněné hry. Tou je akční adventura Gods & Monsters, v níž se stanete zapomenutým hrdinou Fenyxem a budete pro Zeuse plni nelehký úkol. Nejvyšší z bohů řecké mytologie vás pověřil úkolem zachránit ostatní řecké bohy před Tyfónem, jedním z nejhrozivějších mytologických monster.

Fenyx je rychlý, mrštný a silný hrdina schopný zacházet s dary od bohů, se kterými bojuje v nemožných vzdušných bitvách proti harpyjím a Gorgonám. Zároveň Fenyx je kýmkoliv ho hráč chce mít. Plně hráčem vytvořená postava, Fenyx totiž vyvěrá z magického vyprávění básníka Homéra, který vypráví příběh Bohů a Příšer svým vnukům a vnučkám u táboráku. Jednou Fényx kácí stromy, zdvihá kmeny do vzduchu pomocí telekineze a vrhá je do dálky, jindy bojuje s nepřítelem.

[reklama]

„Je to takové bezstarostné,“ říká kreativní ředitel Dumont o nové hře. „Homér vypráví svůj příběh, ale vnoučci a vnučky ho pořád přerušují a ptají se na různé otázky. Mytologie má často výborný smysl pro humor, takže si v některých chvílích také tropíme žerty. Očekávejte jiný přístup, jak odvyprávíme tento příběh, ale je to podobně laděné jako to, co jsme už dříve dělali.“

[reklama]

Fenyxovo dobrodružství na Ostrově požehnaných na první pohled vypadá impozantně. Z výšky travnatých útesů můžete vidět rozsáhlou krajinu ostrova, rozlehlé kopce, údolí, vodní plochy a ruiny tahající se až k moři. Fenyx se pohybuje rychle, běhá a skáče přes kopcovitou krajinu s pružnou lehkostí a když seskočí z útesu, ihned si povolá ohnivého Fénixe, na kterém bezpečně plachtí na planinu pod ním. A jakmile je na zemi, dokáže si přivolat ohnivého koně a řítit se s ním skrz malebné louky.

Rychlost a vertikalita hraje důležitou roli v soubojích v Gods & Monsters, kde se Fenyx vrhá přímo na létající harpyje a smete je z nebe vzdušnými sečnými komby. Fenyx má taktéž výběr z mnoha speciálních schopností, které se hodí i mimo souboje, včetně sprintu, dvojitého skoku, vířivého seku, chameleoního maskování a starého dobrého kopance, který odhodí protivníky do dálky.

„Když bojujete a používáte své schopnosti, tak zmlátíte všechny své protivníky a vyprostíte je tak zpod jha korupce, která je schvátila,“ říká Durmont. „Můžete očekávat rychlý typ soubojů, které se odehrávají jak na zemi, tak ve vzduchu. Například v boji proti kyklopům můžete dvojitým skokem vyskočit a seknout je do oka, čímž je oslepíte, a pak s nimi můžete bojovat ze země.“

Všechny tyto schopnosti společně se skákáním, šplháním a plachtěním spotřebovávají výdrž. Takže ač umí Fenyx vylézt skoro všude, může to pro něj být nebezpečné. Když mu dojde výdrž, zatímco bude šplhat, tak spadne a může i zemřít. Výdrž může být samozřejmě vylepšena, ale do té doby je potřeba zvážit, jestli riziko stojí za odměnu. Celkově ale nebude příliš komplexních prvků, které by se hráč musel učit. Svět Gods and Monsters je otevřený a plný záhad a hádanek, dungeonů a epických questů, má být rychlý, zábavný a vhodný pro všechny.

„Vysíláme hráče do tohoto otevřeného světa a snažíme se, aby cesta byla stejně tak zajímavá, náročná a odměňující, jako cíl,“ říká Dumont. „Je to o tom ztratit se v tomto světě, který nabízí různorodé souboje, hádanky a průchody. Líbí se mi, že je to dostupné a přinese to pocit z veselého dobrodružství všem, kdo si to zahrají. Vyprávíme cool příběh, učíme lidi o mýtech a děláme to povznášejícím způsobem.“

Při čtení řádků výše nejednoho napadne skvělé dobrodružství The Legend of Zelda: Breath of the Wild pro Nintendo Switch. Ano, Gods & Monsters se prezentuje hodně podobným stylem, ale proč si na dalších platformách nezahrát něco podobného.

Do světa Gods and Monsters se budete moci ponořit 25. února 2020, kdy hra dorazí na PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a Google Stadia.


Zdroj: tisková zpráva

, , , , , ,

Gods & Monsters

Autoři Assassin's Creed Odyssey se podruhé vydávají do řecké mytologie, aby nám ve hře Gods & Monsters přinesli příběh zapomenutého hrdiny Fenyxe, který pro Zeuse bude plnit nelehké úkoly v krásném prostředí. Gods & Monsters připomíná hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild od Nintenda.

Datum vydání: 25.02.2020 Platforma: PC | PS4 | Switch | Xbox One Lokalizace: České titulky

Více informací o hře Gods & Monsters
[reklama]
[reklama]

Komentáře