Zažijeme intriky a boj o Železný trůn ve hře? Microsoft láká na Hru o trůny prostřednictvím Xboxu

Americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO se dostává do svého finále. Hra o trůny (v anglickém originále Game of Thrones) vzbuzuje emoce po celém světě a o intrikách, romantických chvílích a velké bitvě se smrtí se diskutuje po celém internetu. Popularita Game of Thrones je na svém vrcholu. Toho možná využije herní společnost Microsoft.

Na sociální síti Twitter vyvěsil Xbox kanál teaser na Game of Thrones. V krátkém videu vidíme erb rodu Targaryenů, jenž je jedním z bývalých velkých rodů Západozemí a bývalou královskou dynastií Sedmi království, která vládla předtím, než se Železného trůnu zmocnil rod Baratheonů. Právě z rodu Targaryenů je Daenerys, matka draků.

[reklama]

Co teaserem chce Microsoft naznačit? Mohla si snad společnost stojící za konzolemi Xbox a operačními systémy Windows domluvit licenci na videohru, která by vyšla exkluzivně na Xbox a Windows 10? Je to jeden z možných scénářů. Přece jen, Microsoft loni koupil dvě studia, jež mají s RPG tituly velké zkušenosti inXile Entertainment (autoři Wasteland, Torment: Tides of Numenera nebo The Bard’s Tale) a Obsidian Entertainment (autoři Pillars of Eternity, Tyranny nebo Fallout: New Vegas). Plus má dostatek finančních prostředků potřebným k výrobě obrovské hry. Taková hra si ale žádá svůj čas, letos by určitě nevyšla.

[reklama]

Ať je to jakkoliv, pravdu se dozvíme zřejmě na tiskové konferenci na E3 v Los Angeles. Microsoft představí své novinky na nadcházející roky přesně 9. června od 22:00 středoevropského času.

Chtěli byste rozsáhlé RPG ze světa Game of Thrones? Třeba ve stylu oblíbeného Zaklínače?

Aktualizace

Z teaseru se vyklabaly speciální edice konzole Xbox One S All-Digital – Targaryen Edition a Night King Edition. Microsoft o ně uspořádá soutěže na Facebooku.


Zdroj: twitter

, , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře