Remnant: From the Ashes – post-apokalyptický svět plný nechutných monster

První informace o připravované střílečce od Gunfire Games, tvůrců Darksiders III, jsme si mohli přečíst již minulý rok v červenci. Od té doby hra ve svém vývoji velmi pokročila, což vyvrcholilo letošní výstavou E3, na níž jsme se kromě přesného data vydání dozvěděli i skutečnost, že došlo k lehkým změnám v původních konceptech hry. A jelikož se právě ono datum vydání již neodkladně blíží, připravili jsme si pro vás shrnující článek, jenž obsahuje ty nejpodstatnější informace, které doposud o titulu víme.

Remnant: From the Ashes – Základní informace

 • Datum vydání: 20. srpna 2019
 • Dostupné na platformách: PC, PlayStation 4 a Xbox One
 • Vývojář: Gunfire Games
 • Vydavatel: Perfect World Entertainment
 • Lokalizace: Bez lokalizace

Remnant: From the Ashes – Příběhové podhoubí

Remnant: From the Ashes je střílečkou ze třetí osoby, zasazená do post-apokalyptického světa, po němž se plahočí nechutná monstra. Ačkoliv je příběh pravděpodobně poslední věcí, kvůli které si titul člověk bude chtít zahrát, tak rozhodně není na škodu si shrnout několik důvodů, proč vlastně se do jednotlivých potyček s monstry vůbec budeme pouštět.

[reklama]

Premisa je jednoduchá. Svět se ocitl na pokraji vyhynutí a byl nastolen řád chaosu, kdy se k nám dostalo prastaré zlo z jiných dimenzí. Samotné lidstvo musí bojovat o své přežití, k čemuž mu dopomůže speciální technologie, která umožňuje otevírat a cestovat portály do jiných říší. A právě do nich se budete vydávat s cílem odhalení pramenů onoho zla, přičemž budete sbírat různé materiály, jenž lidstvo potřebuje k přežití.

Jedná se tedy zcela jistě o ten největší základ, jaký hra z post-apokalyptického prostředí může nabídnout, nicméně zde přeci jen půjde především o hratelnost.

[reklama]

Remnant: From the Ashes – Spoluhráči a crafting budou vašimi nejlepšími přáteli

Ta zatím rozhodně nepůsobí nijak špatně. Sami nebo po boku dalších dvou parťáků se pustíte do průchodu jednou ze čtyř říší (klasická Země, pouštní Rhom, lesnatá Yaesha a močálová Swamp), jejichž úrovně se budou náhodně generovat, což má za následek variabilitu samotného prostředí, dostupných questů, světových eventů a i nepřátel. Těch se ve hře bude vyskytovat přes sto různých typů, kdy jejich vzhled velmi silně evokuje dílo H.P. Lovecrafta. Zároveň na konci každého scénáře bude čekat jeden z dvaceti bossů, představujících tu největší výzvu v celé hře.

Pří úspěšném poražení finální potvory na vás bude čekat odměna v podobě zkušeností, vzácného lootu a materiálů, díky nimž si lze vyrobit zcela nové zbraně, brnění a modifikace, případně upgradovat veškerou nynější výbavu. Tvorba předmětů se tak stane vitální složkou celého titulu, stejně jako v pozdějších fázích i kooperace s ostatními hráči.

Remnant: From the Ashes – Historie tvůrčího celku

Gunfire Games jsou jako celek poměrně mladé studio, jehož založení se datuje do roku 2014. Z větších titulů mají za sebou pouze třetí pokračování akční řezanice Darksiders III. To sice po světě posbíralo lehce nadprůměrná hodnocení, kdy jsme se pohybovali povětšinou mezi 60 a 70 procenty, nicméně i v něm byly vidět kvality a zkušenosti, které si někteří členové odnesli z Vigil Games, studiu stojícímu za původními dvěma díly Darksiders, jenž se v roce 2013 rozpadlo.

Z ostatních titulů probíraného celku stojí jistě za zmínění ještě jeden. RPG pro virtuální realitu s názvem Chronos totiž rozhodně patří k oněm zajímavějším titulům, jaké si na helmách virtuální reality můžeme zahrát, čemuž nasvědčují i velmi spokojené recenze.

Remnant: From the Ashes – Předobjednávkové bonusy

Jak už to tak v herní branži bývá zvykem, v případě předobjednávky dostaneme mnoho bonusů, které si opozdilci musí zakoupit za příplatek, nebo se k nim nedostanou vůbec. Ani Remnant není výjimkou. Ten za vaši předobjednávku nabízí hned tři bonusy. První z nich je VIP Preview Weekend Access, jenž vám zajistí přístup do hry o celé čtyři dny dříve, čímž dostanete výhodu oproti oficiálnímu vydání. Další položkou jsou tři speciální brnění, které svému nositeli přidají hned několik různých vylepšení a přirozeně i dobrý vzhled. Poslední bonus je zde zastoupen v podobě speciálního balíčku materiálů pro craftění a jednoho XP boostu. Všechny tyto exkluzivní věci jsou pak společné pro předobjednávky na všech třech platformách, kde na PlayStationu 4 dostanete ještě speciální téma, jímž si můžete vyzdobit domácí obrazovku konzole.

Remnant: From the Ashes – Dostupnost v obchodech

Kvůli nedávným bojům mezi Epicem a Steamem je určitě záhodné si povědět, kde si vlastně titul můžeme zakoupit. Tvůrci z Gunfire Games v tomto případě jdou, řekněme konzervativnější cestou, tedy si jejich digitální verzi chystané hry můžeme zakoupit v internetovém obchodě Steam za 40 euro. Tato cenovka posléze platí i pro konzolové sourozence, které najdeme již klasicky na PS Store a obchodě Xbox Games. Bohužel ale pro milovníky krabicových vydání se prozatím nedočkáme fyzických kopií.

Remnant: From the Ashes – Systémové požadavky

Minimální systémové požadavky: 

 • Windows 7/8.1/10 64-bitový
 • Procesor: Intel i5-4690K (3,5GHz) / AMD FX-8320 (3,5 GHz)
 • Operační paměť: 8 GB
 • Grafická karta: GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 s 2 GB VRAM
 • DirectX: Verze 11
 • Místo na disku: Neznámé

Doporučené systémové požadavky:

 • Windows 7/8.1/10 64-bitový
 • Procesor: Intel i7-3930K (3,2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600 (3,2 GHz)
 • Operační paměť: 16 GB
 • Grafická karta: GeForce GTX 970 / AMD Radeon RX 480 se 4 GB VRAM
 • DirectX: Verze 11
 • Místo na disku: Neznámé

Ze zveřejněných systémových požadavků si rozhodně příliš velké vrásky hráči na osobních počítačích dělat nemusí. Jak ostatně napovídá minimální specifikace, tak si hru zahrajete i na slabších strojích, jejichž útroby skýtají už přeci jen lehce letité komponenty. Zároveň ani doporučené specifikace nejsou nikterak náročné a v roce 2019 se jedná již o naprostý standard.

Remnant: From the Ashes – Konzole

Informace o tom, jak hra bude běhat na konzolích zatím nebyly bohužel prozrazeny, nicméně se dá očekávat klasický scénář, kdy slabší verze PlayStationu 4 a Xboxu One budou mířit na 30 FPS s rozlišením 1080p, kdežto jejich silnější varianty Pro, respektive X, dosáhnou na 60 FPS, případně podpory 4K rozlišení.

Remnant: From the Ashes – Těšíte se?

V předchozích řádcích jsme si více představili připravovaný titul Remnant: From the Ashes a teď je už pouze na vás, našich čtenářích, abyste se rozhodli, jestli se na hru těšíte. Napište nám tedy do komentářů svůj názor. My to předběžně vidíme na 6/10.

, , , ,

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes je akční střílečka z pohledu třetí osoby zasazena do post-apokalyptického světa plného velkých monster. Jako jeden z posledních zástupců lidstva se vydáte sám nebo spolu s dalšími dvěma hráči na dobrodružství, při němž čelíte hordám smrtících nepřátel a epických bossů.

Datum vydání: 20.08.2019 Platforma: PC | PS4 | Xbox One Lokalizace: Bez lokalizace

Více informací o hře Remnant: From the Ashes
[reklama]
[reklama]

Komentáře