Sony poukazuje na 11 velkolepých her pro PS4, na které se můžeme těšit v druhé půlce roku 2019

Na první pohled vypadá zbytek letošního roku jako chudý příbuzný od předchozích let. Sony se nás ale snaží přesvědčit, že je tomu přesně naopak a poukazuje na 11 velkolepých her pro konzoli PlayStation 4, na které se můžeme těšit v druhé půlce roku 2019. Podle Sony je zbytek roku napěchován plejádou trháků. Jaké společnost vybrala? Mj. své exkluzivity MediEvil a Death Stranding, které vyjdou s českou lokalizací během podzimu. Navíc MediEvil bude mít i profesionální český dabing.

 • Wolfenstein: Youngblood – 26. července i pro Xbox One, PC a Nintendo Switch
 • Control – 27. srpna i pro Xbox One a PC
 • Borderlands 3 – 13. září i pro Xbox One a PC
 • FIFA 20 – 27. září i pro Xbox One, PC a Switch (české titulky)
 • Ghost Recon: Breakpoint – 4. října i pro Xbox One a PC (české titulky)
 • Call of Duty: Modern Warfare – 25. října i pro Xbox One a PC
 • The Outer Worlds – 25. října i pro Xbox One a PC
 • MediEvil – 25. října (český dabing a titulky)
 • Death Stranding – 8. listopadu (české titulky)
 • Star Wars Jedi: Fallen Order – 15. listopadu i pro Xbox One a PC
 • Doom Eternal – 22. listopadu i pro Xbox One, PC a Switch

Co říkáte na těchto 11 her, které Sony vybrala jako to nejlepší, co si během následujících měsíců zahrajeme na konzoli PlayStation 4 (a nejen na ní)? Níže pod anketou uvádíme detailní popis jednotlivých titulů.

[reklama]

[reklama]

Na jakou hru ze seznamu od Sony se nejvíce těšíte?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání …

1. Wolfenstein: Youngblood

Postav se nacistické hrozbě společně s kámošem či kámoškou.

V alternativní historii 80. let 20. století se vžiješ do role dvou sester, jejichž cílem je infiltrace nacisty okupované Paříže. Celá mise má dva hlavní cíle: poskytnout pomoc bojovníkům odboje a zároveň najít pohřešovaného otce (a ikonu celé série) BJ Blazkowicze.

Díky parťačce ovládané umělou inteligencí lze Youngblood hrát i sólo, ale její hlavní devizou je hra ve spolupráci. Tak se připoj online a najdi si dalšího hráče, který ti bude krýt záda při kradmé, či naopak velkolepé destrukci nacistické armády. Nejsi zrovna extra hovorný typ? Žádný strach, všechny prodlevy mezi přestřelkami zaplní obě sestry svým barvitým škádlením.

2. Control

Postav se strachu z nadpřirozena a vrhni se proti svým posedlým podřízeným.

Vžij se v tomto hororovém sci-fi dobrodružství od tvůrců série Max Payne do role nastupující ředitelky FBC (Federálního úřadu ovládnutí). Tardisu podobné ústředí úřadu obsadila interdimenzionální hrozba, která ovládla tvé podřízené: je tu zaděláno na možná nejhorší nástupní den historie.

Control lze zařadit pod subžánr „metroidvania“: interiéry ústředí popírají zákony prostoru a času a představují rozpínající se a trvale proměnlivé prostředí, které můžeš volně prozkoumávat. Postupně si budeš odemykat nadpřirozené schopnosti, které ti zajistí lepší šance v boji proti tvým nepřátelským zaměstnancům.

3. Borderlands 3

Napjatě očekávané pokračování střílečky s galaktickou plejádou zbraní.

Westerny inspirovaná sci-fi střílečka vyměnila drsný realismus za komiksové zpracování a ironický humor. Rozhodně ale nešetří na vzrušení: nabízí přehršle bombastických soubojů s bossy i strhující nabídku kořisti, díky níž se zanícení lovci odměn mohou těšit z takřka neomezené záplavy unikátních zbraní.

Díky jedinečným schopnostem každého z hrdinů můžeš skákat mezi planetami a kopat zadky nepřátelům mnoha různými způsoby – na rozdělené obrazovce či v režimu spolupráce pak s přítelem můžete nachystat dokonalý mix svých unikátních dovedností. Amara dokáže rozdávat rány nepřátelům legiemi éterických pěstí, L4K si na pomoc dokáže přivolat hrůzu nahánějící zvířata, Moze si umí osedlat obří bojový stroj a nadělat s ním masivní škody a Zane se zase může spolehnout na nadpozemskou zásobu technických udělátek.

4. EA Sports FIFA 20 – ve hře české titulky

Pravidelná fotbalová série každým rokem roste.

Fotbalovou sérii od EA Sports není třeba představovat: její vydavatel s každým novým a obsahem napěchovaným dílem přichází s inovacemi báječné hry s míčem. FIFA 20 v této tradici samozřejmě pokračuje.

Letošní edice přináší zbrusu nový režim Volta, který fotbalovou akci přenáší z fanoušky naplněných stadionů na pouliční plácky. Vytvoř si jedinečnou postavu, vrhni se do režimu Volta nebo si to rozdej v zápasech formátu 3v3, 4v4 či 5v5.

5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint – ve hře české titulky

Vrhni se do boje v úspěšné taktické střílečce

V nejnovějším titulu ze série taktických stříleček od Ubisoftu hraje hlavní roli izolovaný ostrov v jižní části Tichého oceánu, který se může pyšnit otevřeným světem plným života – třebaže nebezpečným. Vyber si svou specializaci, povolej ke zbrani pár přátel (nebo to zkus sólo) a postav se bývalým spolubojovníkům vedeným Colem D. Walkerem, jehož ztvárnil Jon Bernthal (The Punisher, Živí mrtví).

Studio Ubisoft Paris ladí hru tak, aby Breakpoint představoval skutečnou bitvu o přežití. Zranění ovlivní jak tvůj pohyb, tak přesnost míření, v prostředí budeš muset hledat všechny dostupné prostředky a budeš se muset starat i o své zbraně.

6. Call of Duty: Modern Warfare

Strhující přepracování klasiky žánru FPS.

Zbrusu nová vojenská střílečka nabízející přepracovanou verzi úspěšného FPS titulu z roku 2007. 12 let poté se původní vývojáři z Infinity Ward s novým herním režimem zaměřují na co největší autentičnost a přicházejí s realistickým thrillerem napěchovaným naléhavým herním zážitkem s obtížnými morálními volbami.

Studio se u tohoto drsného titulu rozhodlo dvojnásobně přidat na realismu, a to v každém směru. Reálné objekty v podobě tanků a aut byly naskenovány technologií fotogrammetrie, díky čemuž dosahují naprosto realistického vzhledu.

7. The Outer Worlds

Vrhni se v tomto excentrickém RPG do záchrany planety.

Outer Worlds je nové sci-fi RPG pro jednoho hráče od veteránů z Obsidian Entertainment, které se může pyšnit rozvětvenými příběhovými linkami a svérázným smyslem pro humor. Ve hře můžeš upravit každý aspekt své postavy, od vzhledu po její osobnost, takže je jen a pouze na tobě, zda z ní bude hrdina, či padouch.

Nikdo není dokonalý, tak proč by taková měla být tvoje postava? Vybav ji slabinami, postav se větším výzvám a získej doplňkové výhody. Svou postavu budeš rovněž utvářet jejím samotným konáním, dialogy i spojenci, které jí vybereš. Příběh se bude odvíjet podle rozhodnutí, která učiníš, takže se můžeš těšit na spoustu možností opětovného hraní.

8. MediEvil – ve hře český dabing a titulky

Klasika PlayStation, která vstala z hrobu.

Původní akční dobrodružství pro PlayStation je zpět ve zbrusu novém kabátu a vytasí se na tebe s parádním šermováním, kouzelnými prostředími i zapeklitými rébusy. Hraj jako sir Dan, tedy nemrtvý rytíř, který byl 100 let po svém nepříjemném úmrtí náhodně vzkříšen.

Gallowmere se dočkalo kompletního grafického i funkčního přepracování, které s sebou nese i vylepšený systém kamery, nového vypravěče a čerstvá tajemství čekající na odhalení. Vyber si zbraň a postav se lebkou v lebku Zarokovi a jeho démonické hordě kameny prskajících chrličů, vlkodlaků a zombií. Jen se hlavně nenech znovu trefit do obličeje…

9. Death Stranding – ve hře české titulky

Rozlehlé sci-fi s hvězdným obsazením

Legendární tvůrce Hideo Kojima přichází se zbrusu novým titulem, kterým pokládá základy nového žánru. Lidstvo stojí na pokraji masivního vyhubení a krajinu zaplavují přízračná stvoření – tvým úkolem je postavit se nástrahám pustiny a zničený svět znovu propojit.

Kojima svedl dohromady plejádu hereckých hvězd, které celý příběh obohacují. Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lea Seydouxová a Guillermo Del Toro představují jen část hvězd, které se ve hře ujaly hlavních rolí; o ztvárnění jejich podoby se pak stará výkonný herní engine Decima.

10. Star Wars Jedi: Fallen Order

Bojuj proti impériu v daleké galaxii.

Vývojáři her Apex Legends a Titanfall ze studia Respawn Entertainment dali dohromady vzrušující nové dobrodružství ze světa Star Wars. Ve hře se vžiješ do role padawana Jediů Cala Kestise, který se krátce po událostech Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů vydává na cestu za obnovou řádu Jediů.
Co si nesmíš nechat ujít:

Čeká na tebe spousta možností kreativního využití schopností Jediů. Zkombinuj dovednosti se světelným mečem s možnostmi, které ti dává Síla, a přitáhni si Stormtroopery na dosah ruky, nebo zpomal čas a přemísti nepřítele do cesty kulek, které na tebe právě vypálil. Je to velmi uspokojující činnost…

11. Doom Eternal

Vydej se na akcí nabitý výlet do pekla.

V téhle střílečce z budoucnosti se vrhneš do kosení démonů těmi nejbrutálnějšími, nejkreativnějšími i nejúčinnějšími možnými způsoby. Zapomeň na upnutý realismus a komplexní spiknutí – tady na tebe čekají vzrušující přestřelky a sevřený design úrovní. Uspokojení přinášející ikonické prvky série podporuje odpovídající soundtrack.
Co si nesmíš nechat ujít:

Větší v tomhle pokračování rozhodně znamená lepší. Vývojáři z id Software ještě vylepšili takřka dokonalý recept svého předchozího díla a rozšířili úrovně Eternalu o možnosti vertikálního pohybu, čímž nabízejí zbrusu nový přístup ke hře ve větším prostoru.

, , , , , , , , , , , ,

[reklama]
[reklama]

Komentáře